Nepříjemná domácí ztráta, Baník Albrechtice - Sedliště 2:3

Po třech jarních utkáních v řadě kdy Baník vždy bodoval, přišel nečekaný zádrhel a první zbytečná jarní porážka. Svěřenci Tomáše Vychopně doma prohráli v utkání 20. kola s týmem TJ BDSTAV Sedliště 2:3. Jako první v tomto utkání se dostali do vedení Baníkovci po zásluze Jaroslava Goje ve 37. minutě. Tímto gólovým momentem skončila také první půle. Ve druhém poločase měli Baníkovci několik šanci na pojištující druhý gól ale to se nestalo a udeřilo na druhé straně, kdy se prosadil v 67. minutě s pokutového kopu Dominik Krejčok. Baníkovci se ale dostali opět do vedení, kdy se trefil do sítě hostů v 71. minutě Jiří Kroužek. Hosté však stihli opět vyrovnat, a to v 79. minutě Jakubem Mokrošem a dokonce nečekaně vstřelit vítězný gól v 87. minutě, kterému předcházel útočící faul střelce třetí branky hostů Dominika Krejčoka. Pro Baník to je hodně nepříjemná ztráta v domácím prostředí.

FK Baník Albrechtice - TJ BDSTAV Sedliště 2:3 (1:0)

V utkání se do první zajímavé příležitosti dostali domácí. Po rohovém kopu Širokého se ve 3. minutě dostal k hlavičce Kroužek, ale ve velmi nadějné pozici branku minul. V 6. minutě ztratili domácí na polovině hřiště míč a hosté podnikli rychlý protiútok, ve kterém se na konci dostal k zakončení Sekanina, ale trefil jen dobře postaveného brankáře Smětáka. Další šance přišla až ve 28. minutě, kdy po centru Izaiáše se přes dva hráče dostal k zakončení Goj, ale v dobré příležitosti míč do sítě nedostal. Dobrou možnost na vstřelení úvodní branky měl ve 30. minutě Jakub Kociolek, který po centru Daniela Žyly dostal přihrávku pod sebe od Goje, ale svou slabší levou nohu branku přestřelil, a tak se stalé na úvodní branku čekalo. Úvodní branka utkání přece jen přišla, a to v 37. minutě. Daniela Žyla dostal na pravou stranu přesnou přihrávku od Jakuba Kociolka a záložník Baníku nikým neatakovaný vystřelil, ale s jeho pokusem si brankář poradil a míč vyrazil, ale na dorážku Jaroslava Goje již nedosáhl a Baník se dostal do vedení - 1:0. Ve 40. minutě měl domácí Baník další šanci na vstřelení branky. Po autovém vhazování Daniela Žyly vyhrál souboj s obráncem Goj a dostal míč na Kroužka, který přes bránícího hráče patičkou vystřelil a hostující brankář konečky prstů vytáhl jeho pokus na břevno a následně míč skončil za brankou. Touto šanci skončil i první poločas, po kterém vedl Baník zaslouženě 1:0.

Druhý poločas přinesl první možnost v 54. minutě, kdy po výkopu brankáře se dostal po nedorozumění stoperu k míči útočník hostů Krejčok, který poté poslal míč na Jakuba Mokroše a ten vyslal střelu, kterou skvělým zákrokem vyrazil domácí gólman Kamil Směták na břevno. V 62. minutě měl po centru Izaiáše velkou příležitost útočník Baníku Jaroslav Goj, který sám nikým nehlídaný z pětky hlavou nedostal míč do sítě a branku minul. Tohle byla obrovský příležitost Baníku za stavu 1:0, a jak se ukázalo asi rozhodující moment utkání, jelikož hosté v 67. minutě vyrovnali. Hostující Dalibor Javorek se dostal přes tři bránicí hráče, před šestnáctkou si míč narazil se Sekaninou a dostal se za obranu Baníku, kde ho fauloval vyběhnutý brankáře Směták a hlavní rozhodčí Žáček odpískl pokutový kop, který proměnil Dominik Krejčok - 1:1. Baníkovci ale mohli rychle odpovědět a jít opět do vedení. Útočník Baníku Goj se v 69. minutě dostal přes tři hráče hostů a poslal míč před branku na naběhnutého Izaiáše, ale ten ke smůle Baníku trefil jen dobře postaveného obránce hostů. Domácí tým, to ale nemuselo až tak mrzet, jelikož v 71. minutě vstřelili Baníkovci druhý gól v utkání. Zkušený Goj opět přešel na pravé straně hřiště přes obránce hostů a zpětnou přihrávkou našel naběhnutého Jiřího Kroužka, který přesnou střelou poslal míč do sítě - 2:1. Jenže Baníkovci po druhé vedoucí brance nedokázali vedení udržet a po několika chybách jdoucích za sebou vyrovnal za hosty nechytatelnou střelou pod břevno z blízky hostující Jakub Mokroš - 2:2. Baníkovci ale mohli jít i po třetí v utkání do vedení, kdy po rohu v 84. minutě měli několik možnosti dostat v závaru před brankou míč do sítě, ale nestalo se a tak udeřilo na druhé straně, kdy se po centru Mokroše prosadil hlavičkou z pětky střelou na vzdálenější tyčku domácí branky Dominik Krejčok a zajistili tak hostům hodně cenné tři body - 2:3. Nutno podotknout, že si útočník hostů pomohl před tímto gólem faulem, kdy strčil rukama do kapitána Baníku Aleše Věčorka a znemožnil mu tak zabránit centru mířící na hostujícího útočníka a míč odhlavičkovat. Baníkovci tak v důležitém domácím utkání zbytečně ztratili body, což přičinily hlavně opět neproměněné šance. V dalším utkání hrají Baníkovci na hřišti Vratimova, kde to budou mít hodně těžké, a když se podíváme na tabulku, která je hodně vyrovnaná, by se hodil jakýkoliv bodový zisk.

Branky: 37. Goj Jaroslav, 71. Kroužek Jiří - 67. z pok. kopu a 87. Krejčok Dominik, 79. Mokroš Jakub, ŽK: 67. Směták Kamil - 89. Bílek Miroslav, Rozhodčí: Žáček Marek - Uličný Martin, Podracký Pavel, Počet diváků: cca 150

FK Baník Albrechtice: Směták - Korzeniowski, Věčorek A., Dorozlo, Wojtyna - Žyla D., Široký, Kociolek Jakub, Izaiáš (85. Čoček) - Goj (82. Smiga), Kroužek. Trenér: Vychopeň Tomáš

TJ BDSTAV Sedliště: Šupolík - Hybel (56. Pruchnický), Javorek, Hrdý, Majer T. - Mokroš, Foukal, Kovalík, Bílek - Sekanina, Krejčok (90. Smichovič). Trenér: Nesrsta Petr