Opět za tři body! Baník doma porazil Vratimov 3:0!

S týmem z Vratimova se v rámci 10. kola I.A třídy sk. B utkal Baník Albrechtice. Do utkání lépe vstoupil Baník, který se také ve 14. minutě dostal do vedení zásluhou Emila Béreše. V prvním poločase byli domácí baníkovci lepším týmem, ale výkon nebyl nic moc, Vratimov měl v prvním poločase taky pár možnosti, ale ten na rozdíl od Baníku ani jednu nevyužil a Baník tak vedl po první půli utkání o jednu branku. V druhém poločase už Baníkovci přidali na pohybu a více kombinovali a ještě se dokázali prosadit. Odměnou za aktivní projev byl Baníku druhý gól v 70. minutě. Po přihrávce Nováka na 2:0 zvyšoval v 70. minutě výborně hrající Emil Béreš a v 87. minutě na konečných 3:0 upravil střídající Jan Kociolek. Baník tak doma zvítězil a opět si připisuje důležité tři body!

FK Baník Albrechtice - FC Biocel Vratimov 3:0 (1:0)

Trenér Vychopeň nasadil do utkání podobnou sestavu, která přivezla tři body z Veřovic. Jedinou změnou v základní sestavě Baníku byl navrátilec Jiří Kroužek, který nastoupil místo Marka Paříka. Jinak nastoupili Baníkovci ve stejném složení jako před týdnem ve Veřovicích. V brance měl nastoupit Jan Jaček, ale ten musel přenechat kvůli zranění své místo Alešovi Hekerovi.

Od úvodního hvizdu sudího Papugy se Baník snažil drát před branku Vratimova. Úvod utkání byl jinak neuspořádaný a hra postrádala kvalitu. V 8. minutě však domácí poprvé zahrozili, když dobrou akci po pravé straně předvedl Libor Novák, který však svůj střelecký pokus poslal mimo branku hostů. Baník byl aktivnějším týmem a sahal po vedoucí brance. Po čtrnácti minutách hry se domácí fanoušci mohli radovat. Věčorek Tomáš totiž dobře napadal brankáře Kubalu, který malou domů od jednoho z obránců trefil odkopem do útočníka Baníku a odražený míč se dostal na kopačky Emila Béreše, který ze šestnáctky poslal míč do prázdné branky - 1:0! Poté, co Baník vstřelil první branku, se i Vratimov začal zapojovat do hry. Ve 27. minutě měl možnost po centru Nováčka zakončující Robin Bilas ten, ale svůj střelecký pokus hlavou poslal mimo Hekerovou branku. Ve 41. minutě se po perfektním centru Dorozlo dostal k hlavičce před malým vápnem Tomáš Věčorek, jeho pokus však z velmi dobré pozice skončil vedle Vratimovské branky. Další šance přišla ve 43. minutě, kdy Baníkovci měli možnost rohového kopu, míč si od rohového praporku postavil Libor Novák, který vyslal centr na přední tyčku, kde ale míč obrana hostů odvrátila zpět na kopačky Libora Nováka, a ten vyslal střílený centr na branku a jeho pokus orazítkoval břevno Kubalovy branky. Poslední možnost prvního poločasu měli Baníkovci, když opět brankář Vratimova odkopl špatné míč, toto zaváháni, ale Tomáš Věčorek nevyužil. Tím první poločas skončil a Baník si tak po prvním poločase držel vedení 1:0.

Do druhého poločasu nastoupili Baníkovci aktivněji a odhodlaní co nejrychleji navýšit skóre utkání. V 54. minutě měli Baníkovci první možnost. Široký však po zpětné přihrávce Schimkeho branku z dobré pozice přestřelil. V 66. minutě měl Baník další možnost, kdy po centru Schimkeho hlavičkoval těsně vedle hostující branky Tomáš Věčorek. Další možnost Baníku měl v 67. minutě aktivní Libor Novák, který se prodral přes obránce Vratimova a z úhlu střílel jen těsně vedle vratimovské brány. Vratimov v této části hry často a zbytečně chyboval v obranné fázi a Baník se dokázal tlačit do vápna. V 68. minutě Baník hosty dokonale zaskočil. Novák Libor se opět dostal za obranu hostů a zpětnou přihrávkou našel volného Emila Béreše, který krásnou střelou do šibenice zaznamenal svůj druhý gól v utkání. Baník tak vedl 2:0! Navýšení náskoku přineslo na kopačky Baníku více klidu a domácí hráči si hlídali své vedení. Vratimov se sice snažil o co nejrychlejší snížení, tým kouče Salače ale marně hledal recept na domácí defenzivu. Snížení však mohlo přijít v 84. minutě, kdy střídající Skoupý vyslal na branku domácích střílený centr, a ten v překvapení všech se odrazil od břevna domácí branky. Baník zahrozil další šanci v 85. minutě, kdy po pěkné kombinaci promáchl v nadějné pozici Marek Pařík. V 87. minutě se domácí dostali do dalšího brejku. A z tohoto brejku se navíc radovali potřetí, když kapitán Baníku Aleš Věčorek vyslal do samostatného uniku střídajícího Jana Kociolka, který udělal brankáři Vratimova kličku a poslal míč do prázdné branky - 3:0! Albrechtický Baník tak už počtvrté za sebou zvítězil a připisuje si další důležité tři body!

Branky: 14. a 70. Béreš Emil, 87. Kociolek Jan, ŽK: 77. Klejnot Ondřej, Rozhodčí: Papuga David - Jantoš Pavol, Bednář Marcel, Počet diváků: cca 100

FK Baník Albrechtice: Hekera - Kroužek, Věčorek A., Wojtyna, Čoček - Novák (78. Pařík M.), Široký, Dorozlo, Schimke (81. Korzeniowski) - Béreš (76. Kociolek Jan), Věčorek T.. Trenér: Vychopeň Tomáš

FC Biocel Vratimov: Kubala - Klejnot, Hrdý (74. Bilas René), Pohludka, Kašuba (80. Blaho) - Pojezdala (46. Kontra), Hybel (71. Skoupý), Bilas Robin, Pešek - Vujtík, Nováček. Trenér: Salač Miroslav