Podzim A-týmu v číslech

Podzimní část I.A třídy sk. B máme za sebou. Hráči v současné době čerpají zaslouženou dovolenou. A tak je nejvyšší čas na různá hodnocení. Pojďme se již tradičně podívat na uplynulý podzim z pohledu čísel.

Baník v podzimní části sezony odehrál celkem 13 mistrovských zápasů. V osmi zápasech dokázali Baníkovci zvítězit, třikrát se rozešla mužstva smírně a dvakrát odešel Baník poražen. Celkem 27 bodů řadí Baník do horní poloviny tabulky, na druhé místo. Zisk 27 bodů je nejlepším podzimním výsledkem za poslední čtyři roky.

Skóre má Baník kladné, 25:14. Co do počtu vstřelených branek je tým třetím nejlepším po Stonavě a Šenovu. Stejně vstřelených branek jako Baník mají i hráči Sedliště. Naopak co do počtu obdržených gólů patří albrechtický celek opět k těm lepším týmům. Méně branek obdrželo pouze duo týmů - Veřovice a Čeladná.

V tabulce domácích zápasů patří Albrechticím čtvrté místo se ziskem 13 bodů. Doma Baník obdržel 6 gólů, což je po Dolní Lutyni vůbec nejlepší počin, která doma pouze třikrát remizovala, a obdrželo jen pět gólů. Stejně jako Baník 6 gólů obdržela doma ještě Čeladná, Veřovice a Raškovice. Doma se Albrechtické publikum radovalo patnáctkrát. Za co Baníku po Stonavě, Šenovu a Sedlišti patří společně s Čeladnou čtvrté místo.

V utkáních venku získal Baníku v sedmi zápasech 14 bodů, to znamená, že Baníkovci jsou na hřišti soupeřů nejlepší a v tabulce venkovních zápasů patří týmu 1. místo. V horní polovině tabulky venkovních zápasů nalezneme Albrechtice co do počtu vstřelených gólů (4. - 7. místo), tak i obdržených (4. místo).

Na soupisce Baníku se objevilo celkem 19 hráčů. Do hry se tak dostali všichni hráči na soupisce Baníku. Ani jednou nechyběli Aleš Věčorek, Libor Novák, Tomáš Věčorek a Marek Pařík.

Co počtu odehraných minut se stal muž podzimu Aleš Věčorek. Kapitán týmu nechyběl na trávníku ani minutu. Přes tisícovku odehraných minut se dostali i Tomáš Věčorek a Tomáš Wojtyna.

Do střeleckých statistik se zapsalo deset hráčů. Devět gólů nastříleli záložníci, po čtrnácti pak přidali útočníci a dva góly nastříleli obránci. Střelcem podzimu se stal Tomáš Věčorek, jenž je mezi čtyřmi hráči, který nastoupil ve všech třinácti mistrovských utkáních Baníku. Tomáš Věčorek má na svém střeleckém kontě po podzimu 8 gólů, a to první gól, a to hned dva vstřelil až v sedmém kole v derby se Stonavou. Po třech gólech na podzim 2013 vstřelili Emil Béreš a Libor Novák.

Co do počtu žlutých karet patří Baník k těm slušnějším týmům. V 13 zápasech obdrželi hráči Albrechtic 33 žlutých karet. Nejvíce žlutých karet, celkem sedm, viděl Tomáš Věčorek. Je paradoxem, že přestože svěřenci Tomáše Vychopně nejsou žádnými „řezníky“, připsal si Baník jednu červenou kartu, a to až v posledním podzimním utkání na půdě Sedliště.

Nejhorší v tomto směru je ČSAD Havířov, které mělo na podzim čtyři vyloučené. Smutným hrdinou Baníku je Miloš Široký, jenž na podzim obdržel pět žlutých karet, ale také jednu červenou po dvou žlutých kartách.

Závěrem se dostáváme k brankářům. Jedničkou na podzim nebyl ani jeden z brankářů Baníku, ale vinou zraněním Jana Jačka musel Aleš Hekera nastoupit do branky častěji. Aleš Hekera odchytal 9 zápasů, ve kterých inkasoval 6 gólů. Ve čtyřech případech Aleš Hekera vychytal nulu, což je velmi slušné číslo. Jan Jaček si stoupl do brány ve čtyřech utkáních, jenž inkasoval celkem 8 gólů. Ještě pro zajímavost oba brankáři si připsali po jedné žluté kartě.