Poslední podzimní zápas je tady, Baník jede na hřiště týmu TJ Sokol Sedliště

Minulý týden se albrechtický Baník svým fanouškům naposledy v rámci podzimu představil na domácím hřišti, když sehrál utkání s Raškovicemi, které porazil vysokým výsledkem 6:0. Tuto sobotu čeká baníkovce absolutní finiš první poloviny sezony - tým Tomáše Vychopně zajíždí na půdu soupeře, aby se představil na hřišti nováčka soutěže TJ Sokol Sedliště. Mančaft, který vede Karel Slíva je v aktuální tabulce na 8. místě, Baník pojede do Sedliště s pozicí 2. místa v tabulce, očekává se tak zajímavý zápas. Podle postavení sobotního soupeře je tak tedy jasné, že na Baník čeká pořádně těžká rozlučka.

Baník drží již sedm zápasu v řadě neporazitelnost

Albrechtický Baník se minulý týden představil před domácím diváků, když na domácí půdě přivítal TJ Pražmo-Raškovice. Toto utkání Baník v pohodě zvládl, když vyprovodil hráče Raškovic šesti brankami. První branku vstřelil ve 32. minutě Tomáš Věčorek, který přidal i druhý gól Baníku ve 39. minutě. Poločasové skóre utkání tak bylo 2:0. Druhý poločas přinesl skvělý fotbal ze strany Baníku, to potvrdili i vstřelené branky, kterých bylo celkem čtyři, a to v 61. minutě z kopačky Emila Béreše, z 64. minuty vstřelil další gól Baníku Tomáš Věčorek, který zaznamenal třetí branku v utkání. Na 5:0 zvýšil v 65. minutě Robert Schimke a na konečných 6:0 upravil v 75. minutě střídající Radim Smiga. Baník mohl své skóre ještě navýšit to se, ale do závěrečného hvizdu rozhodčího nestalo a Baník tak zaslouženě zvítězil a rozloučil se s domácím prostředím v tomto roce skvělým způsobem.

V utkání našemu týmu chyběl zraněný David Dorozlo, místo kterého nastoupil Marek Pařík. Musíme i zmínit, že ke konci podzimu se rozstřílel Tomáš Věčorek, který má na svém kontě už osm přesných zásahu a je celkově v soutěži druhým nejlepším střelcem společně s Dominikem Krejčokem ze Sedliště. Vedoucí pozici střelců si drží stonavský Zoller, který má na kontě čtrnáct zásahů do sítě soupeřů.

Baník si tak jeden zápas před koncem podzimu udržuje skvělé 2. místo v tabulce a hůře po podzimu již skončit nemůže což je skvělý výsledek. Na svém kontě má 24 bodů při skóre 22:13.

Sedliště posledních týdnů: výsledková mizérie

Sedliště si v posledních třech týdnech prochází výsledkovou krizí, která na začátku sezony postihla Baník. Tým pod vedením Karla Slívy nyní prohrál třikrát za sebou, když postupně prohrál ve Veřovicích (1:2), doma v derby s Vratimovem (2:6) a minulý týden na půdě Dolní Lutyně (0:2. Poslední vítězství Sedliště se datuje na 12. října, kdy před domácím publikem porazilo Stonavu (3:2). O zisk tří bodů v tomto utkání se v dresu Sedliště postarali svými brankami Kovalík, který se trefil do sítě Stonavy dvakrát a Krejčok.

Právě Dominik Krejčok je jedním z tahounů mužstva, letos si na své konto připsal již osm přesných zásahu. Ten ale v posledním podzimním mistrovském utkání bude trenérovi Karlu Slívovy chybět kvůli červené kartě z minulého kola na půdě Dolní Lutyně, kde jak už bylo zmíněno, Sedliště prohrálo 2:0.

Jak již bylo zmíněno úvodu, Sedliště v tabulce okupuje 8. místo, a to vše při 17 bodech na kontě a se skóre 24:31. Můžeme dodat, že Sedliště obdrželo nejvíce branek v soutěži.

Vzájemná bilance: žádna

Baník se v mistrovském utkání se sobotním soupeřem, kterým je tým TJ Sokol Sedliště ještě nikdy neutkal, a tak půjde v sobotu určitě o velmi zajímavý duel.

Předzápasové statistiky

Poslední zápasy:

Baník - Raškovice 6:0 (13. kolo I.A třídy sk. B 2013/2014)
Branky: 32., 39. a 64. Věčorek T., 61. Béreš, 65. Schimke, 75. Smiga
Baník: Hekera - Kroužek, Věčorek A., Wojtyna, Čoček - Novák (78. Kociolek Jakub), Široký, Pařík M. (87. Korzeniowski), Schimke (81. Godyň) - Béreš (69. Smiga), Věčorek T. (83. Žyla D.)

Dolní Lutyně - Sedliště 2:0 (13. kolo I.A třídy sk. B 2013/2014)
Branky: 24. Vanečko, 75. Havlásek
Sedliště: Majer D. - Kmošťák, Kovalík, Foukal, Kaloč J. - Mokroš, Bílek, Papřok, Majer T. - Juřica, Krejčok

Poslední soutěžní zápas letošního roku se tedy blíží. Baník jej sehraje na Stadionu v Sedlištích v sobotu 9. listopadu od 14:00 hodin. Pokud máte chuť a čas, neváhejte a jeďte podpořit naše borce v těžkém zápase a dohnat je v těžkém utkání k vítězství!