Poslední prověrka před začátkem jarní části: Se Starou Bělou výhra 2:0

Na přírodní trávě odehráli dnes 22. března od 15.30 hodin baníkovci své poslední přípravné utkání před začátkem jarní části I.A třídy skupiny B. Jejich soupeřem byli fotbalisté Staré Běle hrající I.B třídu skupiny B. Baník se hned ve 2. minutě dostal do vedení, když překonal brankáře hostů Jakub Kociolek. První poločas, ve kterém měli naši hráči větší převahu, skončil 1:0. Ve druhém poločase bylo několik šanci na vstřelení branky na obou stranách, ale ujala se jen jedna, a to v 81. minutě, když si na centr z rohového kopu David Dorozla naběhl Tomáš Věčorek a přesnou hlavičkou uzavřel skóre utkání na konečných 2:0. Albrechtičtí hráči tak v generálce na prvním mistrovské jarní utkání porazili hráče Staré Běle 2:0.

FK Baník Albrechtice - FK Stará Bělá 2:0 (1:0)

Do utkání proti soupeři hrající o třídu níže nenastoupili svěřenci Tomáše Vychopně kompletní. Baníkovci zahájili zápas hodně dobře, už ve 2. minutě šli do vedení. Po přihrávce se zmocnil míče Jakub Kociolek, jenže v samostatném uniku obstřelil přesnou střelou brankáře hostů a poslal Baník do vedení 1:0. V dalším průběhu měli Baníkovci ještě dvě velké šance na vstřelení další branky, ale ani jednu neproměnili, a když se neujala ani žádna šance na stráně dobře hrající Staré Běle, tak první poločas skončil 1:0 ve prospěch Baníku.

I ve druhém poločase pokračovala optická převaha Baníku, který častěji držel míč, ale i hosté předváděli dobrý výkon. Největší šanci hostů měl zkušený Vlastimil Stařičný, kterého ale vychytal brankář Aleš Hekera. Na druhé straně se objevil v nadějných pozicích Radim Smiga, ale ani jednu ze svých příležitostí neproměnil. Poslední vážná příležitost v utkání přišla v 81. minutě a byla gólová. Baníkovci zahrávali rohový kop, kterého se ujal David Dorozlo a na jeho přesný centr si naběhl Tomáš Věčorek, který přesnou hlavičkou pod břevno nedal gólmanovi hostů šanci a Baník tak vedl 2:0. Po druhém gólu Baníku již žádný nepadl a Baníkovci tak ve svém posledním přípravném zápase, ve kterém se hrál z obou dvou stran pěkný, a bojovný fotbal porazili hráče Staré Běle 2:0. Za týden čeká Baníkovce první jarní kolo, které svěřenci Tomáše Vychopně odehrají v Bystřici.

Branky: 2. Kociolek Jakub, 81 Věčorek Tomáš