Potřetí v řadě bez vítězství. Baník doma podlehl Frenštátu pod Radhoštěm 1:2

Ve 12. kole dorazil do Albrechtic tým SK Beskyd Frenštát pod Radhoštěm. Hostům vyšel vstup do utkání výrazně lépe, kteří se díky brance Jiřího Kováře z 28. minuty dostali do vedení. Do konce poločasu na 0:2 zvýšil Radim Špaček a Baník měl zaděláno na pořádné problémy. Ve druhém poločase šel sice výkon Baníku výrazně nahoru hlavně ve druhé části druhé půle, ale přišlo jen snížení skóre, a to v 74. minutě, kdy se prosadil Jan Kociolek. Závěrečné minuty již další branku nepřinesly. Baník tak prohrál s Frenštátem 1:2. To ale nic nemění na tom, že Baník podruhé za sebou prohrál a již čtyři utkání na domácí půdě čeká na vítězství.

FK Baník Albrechtice - SK Beskyd Frenštát pod Radhoštěm 1:2 (0:2)

Domácí trenér Vychopeň udělal v sestavě oproti minulému utkání ve Veřovicích tři změny. Místo Daniela Žyly, který zůstal jen na lavičce náhradníku, nastoupil na pravé straně obrany Dominik Šlampiak. Ve středu zálohy zastoupil Marek Korzeniowski zraněného Davida Dorozla a v útoku nastoupil Emil Béreš místo Jaroslava Goje, kterého do utkání nepustili pracovní povinnosti.

Úvod se povedl hostům, kteří se od prvních chvil lépe pohybovali. Ale první vážnější možnost měli Baníkovci, kdy po přímém volném kopu před prázdnou brankou nedostal míč do sítě Tomáš Izaiáš. Ve 28. minutě se dostal k odraženému míči Radim Špaček, který si míč zpracoval a vyslal střelu kterou brankář Hekera vyrazil na rohový kop, po kterém padla první gól utkání. Míč si k rohovému praporku postavil Radim Špaček, poslal ho po zemi na přední tyčku na Adama Marka, který míč přenechal Adamu Plachkému a ten vyslal nepovedenou střelu, která se dostala k volnému Jiřímu Kovářovi na zadní tyčce, který již neměl problém dostat míč do prázdné branky - 0:1. Poté se čekalo na další vážnější moment až do 44. minuty, který byl gólový. Ve 44. minutě se míč po autovém vhazování dostal k Adamu Plachkému, který ho navedl na prostředek šestnáctky a poslal přihrávku na stranu na volného Viléma Jurka, který našel, přizemním centrem naběhnutého Radima Špačka, jenž prostřelil Hekeru - 0:2. Do konce prvního poločasu chyběla jedna minuta, za kterou se nic již nestalo a tak hosté si odnášeli do kabin skóre 0:2 v jejich prospěch.

Do druhého poločasu šel Baník s cílem zvrátit utkání. Trenér Vychopeň poslal místo Emila Béreš do hry Daniela Žylu. První možnost ve druhém poločase měli hned ze startu hosté. Těsně před šestnáctkou byl faulovaný Šlampiakem hostující Plachký, a tak měli hosté možnost volného přímého kopu. K exekuci volného přímého kopu se postavil Michal Matúš, ale jeho pokus v bráně neskončil, jelikož jeho střelu zneškodnil brankář Hekera. Ve 48. minutě střílel po centru Radomíra Kaši těsně vedle domácí branky hostující Špaček. Hned za malou chvílí utekl domácí obraně rychlonohý Adam Plachký, ten si ale v samostatném uniku neporadil, jelikož jeho střelu zneškodnil výtečný gólman Hekera. V 64. minutě utekl po levé straně Izaiáš, odcentroval do šestnáctky, kde vyhrál souboj s brankářem Jan Kociolek a odražený míč se dostal Danielovi Žylovi, který přihrál na šestnáctku na volného Jakuba Kociolka. Ten se dostal k zakončení, ale tomu střelecký pokus nesedl. Běžela 70. minuta a ze strany domácích přišel pěkný fotbalový moment, kterému chybělo ale lepší zakončení. Jan Kociolek poslal na právě straně přihrávku na Kulhánka, který posunul míč na naběhnutého Daniela Žylu a ten poslal přihrávku pod sebe na Jakuba Kociolka, který si míč zpracoval a následně vystřelil, ale jen do obránce hostujícího týmu. Baník sice převzal asi od 60. minuty iniciativu, snažil se o střelbu a centry do vápna, ovšem kontaktní branka dlouho nepřicházela. V 73. minutě byli domácí blízko vstřelení kontaktního gólu. Z pravé strany poslal centrovaný míč Aleš Věčorek, jehož centr odhlavičkoval jeden z hostujících hráčů na kopáčky Jakuba Kociolka, kterému ale ve velmi nadějné pozici nebylo opět přáno a opět nastřelil jednoho z hráčů Frenštátu. Baník se vstřelené branky přeci jen dočkal. Jakub Kociolek z pravé strany přenesl míč na levou stranu na volného Marka Korzeniowského, který poslal přihrávku na volného Jana Kociolka, a ten v samostatném uniku na brankáře dokázal, že střílet branky umí - 1:2. Baník vstřelená branka nakopla a hnal se za vyrovnáním. Po rohu Wojtyna se dostal k míči Korzeniowski, který vybídl na značce pokutového kopu ke skórování Kroužka, ovšem jeho tvrdou střelu obrana hostů zneškodnila. V 77. minutě se dostal za obranou k míči Jan Kociolek, který poslal centr před branku, ale Kulhánek ve skluzu na míč nedosáhl. V 81. minutě jeden z hostujících obránců zahrál v pokutovém území rukou, kterou si nastřelil sám, v tomto případě se tedy, ale penalta nepískala a následně se dostal za šestnáctkou k míči domácí Aleš Věčorek, který vyslal střelecký pokus mířící přímo pod břevno, ale jeho střelu vyrazil skvělým zákrokem gólman hostu Horák na rohový kop, po kterém vznikl závar před hostující brankou, ale jak Kroužek tak ani Izaiáš míč do sítě nedostali. Jakmile domácí Baníkovci kombinovali, do šancí se dostali. Po centru před brankářem nedosáhl na centr Daniela Žyly ve výskoku Wojtyna a míč do branky nedostal ani Kulhánek, kterému chybělo velmi málo. Vyrovnat mohl také Tomáš Izaiáš, ve velké šanci však střela postrádala razanci. Ani závěrečná snaha o gól nepřinesla úspěch a tak si Frenštát z Albrechtic odváží tři body za velmi těsně vítězství 1:2.

Branky: 74. Kociolek Jan - 28. Kovář Jiří, 44. Špaček Radim, ŽK: 55. Hromada Karel - 31. Štika Jan, 67. Jurek Vilém, 88. Klimpar Pavel, Rozhodčí: Havlík Přemysl - Fanc Josef, Levinger Milan, Počet diváků: cca 80

FK Baník Albrechtice: Hekera - Šlampiak, Věčorek A., Kroužek, Wojtyna - Kociolek Jakub, Hromada (63. Kulhánek), Korzeniowski, Izaiáš - Kociolek Jan, Béreš (46. Žyla D.). Trenér: Vychopeň Tomáš

SK Beskyd Frenštát pod Radhoštěm: Horák - Uličný, Kovář, Bartoš, Štika - Jurek (90 Sládeček), Špaček, Matúš, Kaša (70. Čuport) - Plachký (69. Klimpar), Marek. Trenér: Rek Radúz