Prokletí šenovského stadionu stále trvá, Baník jede ze Šenova bez bodů

Ani na třetí pokus na hřišti Šenova Baníku nebodoval. Ve 20. kole naši fotbalisté zavítali na hřiště silného Šenova. V prvním poločase branky nepadly. Branky v utkání padly až ve druhém poločase, a to když během dvanácti minut domácí Šenov třemi brankami rozhodl o výsledku 3:0. Prokletí na půdě Šenova tak stále pokračuje.

SK Šenov - FK Baník Albrechtice 3:0 (0:0)

Že nikdy nedokázali Baníkovci na hřišti Šenova bodovat, utkání 20. kola tento fakt pouze potvrdilo. Nepovedený zápas. Přestože hráči Baníku měli k brance několikrát blízko tak častěji, ale bylo nebezpečí před svatyní Aleše Hekery. K bodovému zisku nepomohla ani neproměněná penalta z 19. minuty z kopačky Honzy Kociolka.

Jak bylo zmíněno, tak častěji měli míč na kopačkách domácí. První šance přišla v 11. minutě, když se krásnou střelou z přímého kopu prezentoval Koďousek. Jeho pokus, ale brankář Hekera zneškodnil. Další zajímavý moment přišel v 19. minutě, když byla po faulu na Honzu Kociolka odpískána penalta. Sám faulující Honza Kociolek si vzal míč na zahrání penalty, ale penaltu neproměnil, když jeho pokus vystihl domácí brankář Juras a míč chytil. Ve 22. minutě měl dobrou příležitost Borka, který se dostal po rohu na hranici šestnáctky k odraženému míči a vyslal dobrou střelu, kterou výtečným zákrokem vyrazil domácí gólman do bezpečí. Běžela 32. minuta a velmi zajímavý moment přišel na druhé straně, když se do samostatného uniku dostal Zbyněk Bednář, který udělal klíčku Hekerovi, který ho nedovoleně zastavil a hlavní rozhodčí Seidler odpískl pokutový kop. K zahrání pokutového kopu se postavil Schovajsa, který vyslal střelu k tyči, ale jeho pokus brankář Hekera zneškodnil a penaltu chytil. Ve 34. minutě přišla další šance. Domácí hráči zahrávali přímý volný kop, který zahrával Zbyněk Bednář, ale skóre svojí nebezpečnou střelou neotevřel. V 37. minutě se Baníkovci radovali z kopačky Korzeniowského ze vstřeleného gólu, ovšem radost jim zkazil zvednutý praporek pomezního rozhodčího. Tímto momentem tak skončila první půle. Do kabin se tak šlo za stavu 0:0.

V úvodu druhé půle měli šanci Baníkovci, když se po rohu dostal k hlavičce Béreš jeho pokus, ale v brance neskončil. A tak udeřilo na druhé stráně v 47. minutě, když obrana Baníku nechala volného Zbyňka Bednáře, který se dostal k míči před brankáře a střelou kolem Hekery otevřel skóre utkání - 1:0. Další šance přišla v 51. minutě, a byl z toho druhý gól domácích. Střelec první branky Zbyněk Bednář si poradil v souboji s Borkou a přihrávkou pod sebe našel na penaltě volného Bielu, který svoji možnost proměnil a poslal domácí tým do vedení - 2:0. V 59. minutě domácí tým definitivně rozhodl o osudu utkání. Šenovští zahrávali rohový kop, který zahráli na krátko, po té se dostal k míči jeden z domácích hráčů, který se krásně uvolnil přes dva obránce a přihrál před prázdnou branku Slívovi, který již měl jednoduchou pozici dostat míč do brány - 3:0. V 66. minutě mohl snížit skóre utkání Tomáš Věčorek, ale proti byl domácí brankáře, který jeho střelu hlavou vyrazil skvěle na rohový kop. Největší šance Baníku ve druhém poločase přišla, ale v 76. minutě, když se po centru dostal na pětce k míči střídající Kroužek, který ale nepochopitelně bránu přestřelil. Poslední vážnější šance utkání přišla v 79. minutě, když se dobrou střelou z přímého kopu prezentoval Tomáš Věčorek, ale ani jeho střela neskončila gólem. Do konce utkání se již nic zajímavého nestalo, a tak utkání skončilo výsledkem 3:0 pro mužstvo Šenova, které proměnilo své šance a tudíž tak zaslouženě vyhrálo. Baníku se tento zápas vůbec nepovedl a bylo to vidět i na hřišti, kde Baníkovci podali špatný výkon. Doufejme, že v příštím utkání Baníkovci na domácí půdě nápravy tuto porážku a převedou takový výkon, který od nich všichni čekáme.

Baník nyní čeká v neděli 28. dubna další těžké utkání, a to na domácí půdě, kdy se střetnou s týmem z Petřvaldu na Moravě.

Branky: 47. Bednář Zbyněk, 51. Biela Karel, 59. Slíva Michal, ŽK: 44. Koďousek Miroslav, 48. Schovajsa Marek - 32. Hekera Aleš, 38. Široký Miloš, 61. Pařík Marek, Rozhodčí: Seidler R. - Tabášek K., Konderla J., Počet diváků: 105

SK Šenov: Juras - Kuchařík, Slíva, Schovajsa, Koďousek - Hanauer, Beránek R., Biela (72. Beránek J.), Klimša (82. Kaloč) - Bednář Zb., Štěpán P. ml. (64. Stařičný). Trenér: Minich Alexander

FK Baník Albrechtice: Hekera - Borka, Věčorek A., Věčorek T., Žyla D. - Široký, Kaleta, Dorozlo, Korzeniowski (46. Pařík M.) - Kociolek Jan (58. Kroužek), Béreš (79. Smiga). Trenér: Vychopeň Tomáš