S třetiligovou Orlovou těsná porážka

Ve středu 10. dubna sehráli naši hráči na umělé trávě v Orlové další přípravné utkání. V Orlové na umělé trávě se střetli s domácím třetiligovým mužstvem. V tomto přípravném utkání proti velmi kvalitnímu a dobrému soupeři naši hráči po kolektivně bojovném výkonu prohráli těsně 3:2. Branky za naše hráče vstřelili Marek Korzeniowski a Tomáš Wojtyna.

FK Slavia Orlová Lutyně - FK Baník Albrechtice 3:2 (1:0)

Do přípravného utkání v Orlové nemohl trenér Tomáš Vychopeň počítat s Davidem Dorozlem, Milošem Širokým, Liborem Novákem a brankářem Honzou Jačkem. Domácí nastoupil do utkání kompletní. A bylo to znát. Na hřišti byli lepším týmem a většinou se hrálo na naší polovině hřiště, ale i když bylo mužstvo Orlové lepším mužstvem, tak si v prvním poločase žádnou velkou tutovku nevytvořili, ale i tak ve 39. minutě vstřelili první branku utkání, a to z kopačky Františka Hanuse, který dorazil do prázdné branky přihrávku Miroslava Keresteše - 1:0. Ovšem musíme připomenout, že střelce František Hanus dorážel míč do branky již, když stal v ofsajdové pozici. První poločas tak skončil 1:0. Druhý poločas se hrál opět většinou na naší polovině hřiště. Domácí byli opět lepším týmem, více drželi míč a ohrožovali naši branku hlavně centry ze stran. Další branka v utkání přišla v 61. minutě když hlavní rozhodčí po souboji našeho hráče s domácí odpískl velmi přísnou penaltu. Penaltu zahrával domácí Michal Kovář a proměnil - 2:0. V 72. minutě viděli přítomní diváci krásný fotbalový moment, a to když se krásně za hranici šestnáctky opřel do míče domácí Martin Václavek a s pomoci teče obránce a tyčky dostal míč do branky - 3:0. Krásná střela domácího hráče. Po třetí brance se zdálo, že se utkání jen dohraje a skonči tímto výsledkem, ale nestalo se. V 81. minutě totiž obral o míč stopera Orlové střídající Kuba Kociolek a řítil se sám na brankáře. Náš hráč Kuba Kociolek nevystřelil, ale přihrál nabíhajícímu Markovi Korzeniowskému, který měl již před sebou prázdnou branku a tak neměl problém dostat míč do branky - 3:1. Do konce utkání chybělo devět minut a padla ještě jedna branka a byli to opět naši hráči, kteří se radovali ze vstřelené branky. V 87. minutě se totiž krásně uvolnil přes tři domácí hráče Tomáš Věčorek a dostal se až do šestnáctky domácích, kde ho jeden z domácích hráčů fauloval a hlavnímu rozhodčímu nezbývalo nic než odpísknout penaltu. Penalty se zmocnil Tomáš Wojtyna a nekompromisní střelou do prostřed branky ji proměnil - 3:2. Tímto momentem skončilo toto přípravné utkání, ve kterém naši hráči předvedli kolektivně bojovný výkon proti velmi silnému soupeři, který je v tabulce MSFL (3. liga) na 7. místě. Za prohru a za předvedený bojovný výkon se naši hráči vůbec nemusí stydět proti tak velmi kvalitnímu soupeři.

Obránce Ondřej Hanzel po tomto přípravném utkání s třetiligovou Orlovou řekl:

„Bylo znát, že domácí hrají vyšší soutěž, byli lepší, ale i přesto jsme my předvedli dobrý výkon a nebyli jsme na hřišti pouze odevzdaným soupeřem a dokázali jsme, že se dá hrát s každým týmem. Nedali jsme domácím nic zadarmo, a i když jsme prohráli, nemusíme se za nic stydět.“

Branky: 39. Hanus František, 61. Kovář Michal z penalty, 72. Václavek Martin - 81. Korzeniowski Marek, 87. Wojtyna Tomáš z penalty

FK Slavia Orlová Lutyně: Szarowski - Silveira, Kušnír, Švrček, Míšanec - Jonek, Keresteš, Hanus, Lička - Kopel, Madžár. Střídali: Rohel, Kovář, Kaizar, Žižka, Urban, Václavek

FK Baník Albrechtice: Hekera - Hanzel, Věčorek A., Wojtyna, Čoček - Borka, Věčorek T., Kroužek, Žyla D. - Béreš, Kociolek Jan. Střídali: Kociolek Jakub, Závoda, Pařík M., Korzeniowski, Kaleta