Sezóna skončila pětigólovou výhrou v Havířově

K poslednímu zápasu v sezóně nastoupili fotbalisté Baníku na hřišti posledního týmu tabulky TJ ČSAD Havířov. V posledním utkání sezóny začal lepé Baník, když se ve 38. minutě podařilo skórovat Tomášovi Věčorkovi. Baník stihl hned za dvě minuty, a to ve 40. minutě zvýšit svoje vedení, když se prosadil premiérovou brankou za muže dorostenec Tomáš Izaiáš. Baník po prvním poločase vedl 0:2. Ve druhé půli přidal v 61. minutě Emil Béreš třetí branku. Již na 0:4 pro Baník zvyšoval v 63. minutě dorostenec Marek Chmiel, který také zaznamenal premiérovou branku za muže. V 69. minutě se dočkali i domácí když se trefil Petr Čermák. Ovšem Baník vstřelil pátou branku, když se v 75. minutě prosadil opět dorostenec Tomáš Izaiáš. Do konce utkání se stav měnil ještě jednou, když v 78. minutě se za domácí prosadil Jan Kociolek. Baník tak sezónu ukončil vítězstvím 2:5 a v konečné tabulce obsadí 5. místo.

TJ ČSAD Havířov - FK Baník Albrechtice 2:5 (0:2)

Baníkovci chtěli sezónu zakončit mnohem lépe, než jak se rozloučili s domácími fanoušky v utkání s Petřvaldem na Moravě, který v Albrechticích uhrál bezbrankovou remízu, a Baník proto chtěl ztracené body získat v Havířově. Sestava zůstala stejná až na dvě výjimky, když mezeru za Danka Žylu zaplnil Marek Korzeniowski a za Marka Paříka nastoupil poprvé v základní sestavě za muže dorostenec Tomáš Izaiáš. Baník i tak v kombinované sestavě byl favoritem utkání.

A favorit utkání začal velmi dobře. První vážnější moment přišel až ve 38. minutě a byl z toho první gól v utkání, když se podařilo skórovat nejlepšímu střelci Baníku v této sezoně Tomášovi Věčorkovi, který využil chybu domácího brankáře po přímém kopu Dorozla - 0:1. Baník tak vstřelil uklidňující první gól. Stav utkání 0:1 nevydržel dlouho. Jelikož ve 40. Minutě se po rohu dostal k odraženému míči na šestnáctce dorostenec Tomáš Izaiáš, který poslal míč přesné do růžku domácí branky a zaznamenal tak svůj premiérovy gól za A-tým - 0:2.  Baník si tak do druhého poločasu odnášel dvoubrankový náskok, který si vypracoval až v závěru prvního poločasu.

Druhé půle začala pro Baník dobře. Nejdříve neproměnil obrovskou příležitost Emil Béreš v 51. minutě, kterého následoval v 55. minutě David Dorozlo. Dobrou příležitost měl v 58. minutě i Kuba Kociolek ale v nadějně pozici nemířil přesně. Albrechtičtí hráči měli i nadále územní převahu a odměnou byla branka v 61. minutě, kdy se trefil útočník Emil Béreš. Baník tak již vedl 0:3. V 63. minutě šel ze hřiště Radim Smiga, kterého nahradil dorostenec Marek Chmiel, a ten prožil skvělý nástup do utkání, když při prvním doteku s míčem po přihrávce Davida Dorozla střelou z hranice šestnáctky poslal míč přesně k první tyčce pod břevno a zaznamenal premiérovou branku v A-týmu mužů a navýšil skóre utkání již na 0:4. ČSAD Havířov však nepřestal hrát a snažil být se i nadále aktivní. V 69. minutě se domácí radovali, když se prosadil po nedorozumnění brankáře Hekery s obránci havířovský Petr Čermák - 1:4. Baníkovci po první brance domácích měli opět dobré příležitosti. V 73. minutě měl dobrou šanci Tomáš Izaiáš, ale tentokrát mu nebylo přáno. V 74. minutě měl další šanci Emil Béreš, kterého vychytal brankář domácích. Útočníka Baníku to ale nemuselo mrzet, jelikož v 75. minutě se Baník radoval z dalšího vstřeleného gólu, když aktivní Tomáš Izaiáš vystihl rozehrávku domácího gólmana a poté neměl problém dostat míč do branky domácí - 1:5. V 78. minutě se druhou brankou v utkání prosadili domácí, když se střelou z póza šestnáctky prosadil domácí Jan Kociolek - 2:5. V 84. minutě přišlo druhé střídání Baníku, když kapitána Albrechtic nahradil brankář Jan Jaček, který polednách pár minut odehrál v útoku. Baník měl do konce utkání ještě dvě možnosti, ve kterých se objevil jednou Emil Béreš a poté David Dorozlo ale ani jednou se Baníkovci neprosadili.

Baník tak splnil cíl v posledním utkání získat tři body. Baník zvítězil v Havířově díky týmovému výkonu, co se zúročilo na výsledku 2:5. Brankami Baníku se blýskli především dorostenci, když Tomáš Izaiáš a Marek Chmiel zaznamenali své premiérové branky v A-týmu. Izaiáš dokonce dvě.

Albrechtičtí fotbalisté tak v posledním zápase sezóny vyhráli a v konečném zúčtování obsadili se 40 body 5. místo.

Branky: 69. Čermák Petr, 78. Kociolek Jan - 40. a 75. Izaiáš Tomáš, 38. Věčorek Tomáš, 61. Béreš Emil, 63. Chmiel Marek, ŽK: 82. Kociolek Jan - 26. Věčorek Aleš, Rozhodčí: Mankovecký Tomáš - Potiorek Aleš, Vítek Jakub, Počet diváků: cca 60

TJ ČSAD Havířov: Burgert - Šrámek (80. Porembski), Kaleta, Kulhánek, Čermák - Šlachta (64. Pavlas) - Vala, Laurenčík, Hánl, Ftáček (86. Solík) - Kociolek Jan. Trenér: Zábranský Radomír a Halin Zdeněk

FK Baník Albrechtice: Hekera - Kroužek, Věčorek A. (84. Jaček), Rohel - Věčorek T., Korzeniowski - Smiga (63. Chmiel Marek), Dorozlo, Kociolek Jakub - Béreš, Izaiáš. Trenér: Vychopeň Tomáš