Skvělá práce! Baník veze z Frenštátu tři body za vítězství 2:1

Velmi těžké utkání čekalo na albrechtické fotbalisty v neděli 27. října. Po remíze v Dolní Lutyni se Baník představil na hřišti jednoho z favoritu celé soutěže. Albrechtičtí fotbalisté dokázali v prvním poločase prodat svou formu lépe než domácí. V 5. minutě totiž z hranice šestnáctky vyslal střelu Tomáš Věčorek a jeho pokus propadl pod tělem domácího brankáře. Do konce prvního poločasu se již skóre nezměnilo a Baník tak vedl 0:1. Ve druhém poločase domácí srovnali, v 52. minutě totiž zužitkoval nedorozuměni stoperu Baníku kanonýr Martin Prohászka a vyrovnal, ale baníkovce vyrovnávací branka mrzet nemusela, protože v 62. minutě po pěkné akci vstřelil druhý gól Baníku opět Tomáš Věčorek a cenné a důležité tři body Baníku už nikdo nevzal. Svěřenci Tomáše Vychopně podali bojovný a koncentrovaný výkon a Baník tak slaví zisk tří bodů a pokračuje v sérii neporazitelnosti.

SK Beskyd Frenštát pod Radhoštěm - FK Baník Albrechtice 1:2 (0:1)

Domácí před tímto utkáním nepoznali osm utkání hořkost porážky. Baníkovci před tímto zápasem drželi neporazitelnost pět utkání. Baníkovci nastoupili od začátku do tohoto utkání se stejnou sestavou jako před týdnem na půdě Dolní Lutyně.

Oba celky již od úvodu dokazovaly své kvality. První vážná situace nastala v 5. minutě a hned z toho padl gól. Tomáš Věčorek se na hranici pokutového území dostal k míči a vyslal střelu, která propadla domácímu gólmanovi pod tělem a Baník tak vedl - 0:1. V pokračování poločasu Frenštát držel míč častěji na kopačkách, ale zajímavé příležitosti přicházeli na druhé straně. V 11. minutě zahrávali Baníkovci rohový kop, který zahrával Libor Novák, ten poslal do šestnáctky centr, který tečoval jeden z domácích hráčů těsně mimo domácí branku. Další šance přišla ve 13. minutě, kdy po centru Dorozla hlavičkoval Libor Novák. Jeho pokus, ale skončil jen vedle domácí branky. Ve 14. minutě měli první zajímavou možnost domácí z rohového kopu. Naši hráči, ale dokázali míč dostat do bezpečí. V 18. minutě měli opět domácí možnost rohového kopu, které domácí hráč Klimpar zahrával skvělým způsobem, ale ani teď z toho nebyl gól. Ve 27. minutě po dobré kombinaci se dostal ke střele domácí Uličný, ale jeho pokus skončil jen těsně nad Hekerovou brankou. Další možnost na vstřelení vyrovnávací branky měl domácí hráč Adam Marek, ale proti byl brankář Hekera, který jeho střelu vyrazil na rohový kop. Ve 34. minutě se předvedl opět skvělým zákrokem ´El tigro´ - gólman Hekera, který z póza šestnáctky po střele Dorňáka vytáhl brilantní postřeh a zabránil tak jasnému gólu. Další možnost měli domácí z přímého kopu, ale brankář Hekera tvrdou střelu Klimpara vyrazil na rohový kop. Ve 42. minutě měli možnost na vstřelení druhého gólu Baníkovci, kdy po centru Kroužka hlavičkoval v nadějně pozici Tomáš Věčorek, tento hráč Baníku, ale hlavičkoval jen do náruče brankáře Tesarčíka. Za dvě minuty přišla nepříjemná událost pro Baník, když ze hřiště musel odstoupit zraněný Dorozlo, kterého nahradil Marek Pařík. Tímto nepříjemným momentem skončila první půle, po které šli do kabin šťastnější Baníkovci, kteří brankou Tomáše Věčorka z 5. minuty vedli 0:1.

Do druhého poločasu nastoupila obě mužstva aktivně. V první šanci druhého poločasu se po nabídce od Marka objevil Klimpar, střelecký pokus však skončil v rukách brankáře Hekery. V 52. minutě se z vyrovnání radovali domácí příznivci. Po dlouhém nakopu se nedomluvili obránci, čeho využil kanonýr Martin Prohászka, který se dostal k míči a přehodil vyběhnutého brankáře Hekeru - 1:1. Další šance přišla v 60. Minutě, když se do uniku dostal Marek, který vyslal střelu, ale jeho pokus byl zablokován na rohový kop, a tak udeřilo z ničeho nic na druhé straně. Béreš se dostal u lajny k míči a vyslal střílenou přihrávku do šestnáctky, obránce domácích Sladeček na tuto přihrávku nedosáhl a k míči se dostal Tomáš Věčorek, který se krásně uvolnil a nechytatelnou střelou k tyči Tesarčikový branky poslal Albrechtice opět do vedení - 1:2.  V 66. minutě vyslal tvrdou střelu Klimpar. Tento pokus však skončil jen nad bránou brankáře Baníku Hekery. Další možnost přišla v 74. Minutě, když se ke střele dostali opět domácí, a to konkrétně Dorňák, který vyslal střelu, ale ta opět jako ve většině případů skončila nad brankou Baníku. Baníkovci dokázali pohrozit v 76. minutě, ale Čoček nezpracoval těsně u domácí branky těžkou přihrávku. Škoda! V 80. minutě špatné odkopl míč domácí brankář Tesarčík a k míči se dostal střídající Jan Kociolek, ale ten před prázdnou brankou míč nezpracoval. V 81. minutě se mohl radovat z třetího gólu velmi aktivní a nejlepší hráč Baníku společně s brankářem Hekerou útočník Tomáš Věčorek, který se krásně dostal za obranu a sám před brankářem vyslal střelu, která ke smůle Baníku skončila těsně mimo branku Frenštátu. Poslední šance utkání přišla v 83. minutě a byla to asi největší šance domácích ve druhém poločase. Po centru přesně před brankou Baníku přehlavičkoval Prohászka jednoho z obránců Albrechtic a jeho pokus mířil na vzdálenější tyčku hostující branky přesně pod břevno, ovšem ke smůle domácích výborně chytající brankář Hekera vytáhl opět brilantní zákrok a tento pokus vškrábl na rohový kop. V posledních minutách utkání se hráli pod černými mraky, že ani míč nešel pomalu vidět. Baník si následné chvíle do konce utkání pohlídal a po utkání hráči Albrechtic se mohli radovat z velmi cenného a důležitého vítězství. Svěřenci Tomáše Vychopně podali bojovný a koncentrovaný výkon a Baník tak slaví zisk tří bodů a pokračuje v sérii neporazitelnosti, která trvá již šest utkání v řadě.

Tohoto zápasu se zúčastnil také výjezd věrných fanoušků Baníku a po závěrečném hvizdu se mohl radovat společně s hráči.

Branky: 52. Prohászka Martin - 5. a 62. Věčorek Tomáš, ŽK: 57. Béreš Emil, Rozhodčí: Tisovský Ondřej - Beseda Martin, Seidler René, Počet diváků: cca 100

SK Beskyd Frenštát pod Radhoštěm: Tesarčik - Uličný, Kuděla, Sládeček, Kaša P. - Marek, Kovář (46. Skoupil), Dorňák, Abík - Klimpar, Prohászka. Trenér: Štěpán Karel

FK Baník Albrechtice: Hekera - Kroužek, Věčorek A., Wojtyna, Čoček - Novák (79. Žyla D.), Široký, Dorozlo (44. Pařík M.), Schimke (89. Kociolek Jakub) - Béreš (65. Kociolek Jan), Věčorek T.. Trenér: Vychopeň Tomáš