Skvělý podzim dorostu

Úspěšný podzim má za sebou dorostenecký tým FK Baník Albrechtice. Skvěle si počínal dorost Baníku od začátku soutěže, kdy bojoval o první místo v tabulce. Nakonec Baník přezimuje společně s týmy TJ Sokol Skotnice a FC IRP Český Těšín v tabulce na prvním místě, takže počínání dorostu po podzimní části nelze hodnotit jinak než velmi kladně.

Tým složený z hráčů ročníků 1995 až 1998 byl před začátkem soutěže možná trochu podceňován, ale mladí fotbalisté na podzim pořádně zapracovali a úspěch se dostavil. Na tom mají velký podíl trenéři Jiří Lankočí a Bořivoj Jarek.

Do sezony vstoupili Baníkovci třemi výhrami. Poté přišla remíza 2:2 na půdě jednoho z nejsilnějšího týmu soutěže, a to na hřišti Skotnice, kde naši hráči dostali vyrovnávací branku v poslední minutě utkání. Pak následovala opět vítězná série pěti zápasu, kterou přerušila bezbranková remíza 0:0. Tuto remízu označil hlavní trenér Jiří Lankočí jako jednoznačným zklamáním a nejhorším výkonem podzimu. Dorostenci však tuto remízu napravili hned v dalším kole, kdy po perfektním výkonu vyhráli na půdě silného Brušperku 1:2. Poté sice přišel nejhorší výsledek podzimu, když Baník prohrál doma s Českým Těšínem 1:5, ale to byl tzv. „den blbec“, kdy našim dorostencům nešlo absolutně nic. V posledním kole podzimu však Albrechtičtí dorostenci vyhráli na půdě těžkého soupeře Interu Petrovic 4:2, což znamenalo pro Baník, že přezimuje společně s týmy TJ Sokol Skotnice a FC IRP Český Těšín na prvním místě tabulky s celkovým počtem 32 bodů.

Do podzimní části sezony dorostu zasáhlo celkem 22 hráčů, z toho jeden brankář. Pětice dorostenců, konkrétně Dalibor Adamec, Daniel Sliwka, Marek Chmiel, Václav Novák a David Jonszta nastoupila do všech utkání. Stoper Daniel Sliwka a brankář Dalibor Adamec pak na hřišti nechyběli ani minutu.

Do střelecké listiny se zapsalo celkem 13 hráčů. Nejúspěšnějším střelcem dorostu byl levý záložník a kapitán týmu Tomáš Izaiáš, jenž zaznamenal 12 gólů. Pět gólů zaznamenali Marek Chmiel a Dominik Šlampiak. Za těmito hráči následuje Marek Szwed se čtyřmi góly a Václav Novák s Jakubem Mičkou, kteří se trefili třikrát. Dva góly na podzim vstřelili David Jonszta a Piotr Pasz. Jendou se do sítě soupeřů trefili Martin Žyla, Tomáš Jurášek, Andrzej Chroboczek, Marek Jeriga a Tomasz Kloza

Jak již bylo uvedeno, v bráně dorostu na podzim nastupoval jen jeden brankář, a to Dalibor Adamec. Jenže odchytal tedy všechny mistrovská podzimní utkání, ve kterých vychytal tři čistá konta.

Dorost se na podzim prezentoval kolektivním pojetím hry, což bylo základem úspěchu. Zápasy nejstarších dorostenců navíc byli pro diváky atraktivní a i to je nejlepší pozvánkou na jarní odvety, ve kterých Baník určitě zabojuje o příčku nejvyšší a hlavně bude chtít na hřišti nechat v každém zápase vždy všechno.