Smutný závěr sezóny, Bystřice si odvezla tři body

Albrechtičtí nezvládli závěrečný duel sezóny a prohráli jej 0:3. Nutno dodat že hráli s velmi oslabenou sestavou. V domácím prostředí tak v posledním utkání sezóny nevyhráli a tak přenechali všechny tři body hostům z Bystřice. Bystřice se nejdříve prosadila ve 12. minutě, kdy se trefil Erik Szmek. Na 0:2 ještě v prvním poločase ve 22. minutě zvyšoval Jakub Čmiel a zasloužené vítězství Bystřice zpečetil v 80. minutě Tomáš Guznar. Baníkovci tak v posledním mistrovském utkání sezóny prohráli a tato porážka tedy znamená konečné dvanácté místo.

FK Baník Albrechtice - TJ Bystřice 0:3 (0:2)

Do posledního utkání sezóny nastoupili Baníkovci hodně oslabení, když trenér Baníku Dušan Kohút nemohl počítat s několika hráči svého kádru a to s Alešem Věčorkem, Jiřím Kroužkem, Ondřejem Čočkem, Jaroslavem Gojem, Milošem Širokým, Tomášem Wojtynou, Janem Kociolkem, Danielem Žylou, Jakubem Kociolkem a Dominikem Šlampiakem. Tito hráči chyběli bud kvůli zranění nebo pracovním a rodinním povinnostem. Do základní sestavy tak nastoupilo několik hráčů z B týmu a vedli si docela dobře.

Ráz utkání určila úvodní pětadvacetiminutovka, která domácím hrubě nevyšla. Gól mohl dát ve 2. minutě z přímého kopu David Dorozlo, ale svou střelou trefil jen zeď branících hráčů Bystřice. Za pár chvil přišel asi klíčový okamžik celého utkání. Kdy se ve 12. minutě po kombinaci hostujícího Rusze a Guznara prosadil přesnou střelou k tyčce Erik Szmek - 0:1. Hosté udeřili podruhé ve 22. minutě. Po přihrávce Kluze se opřel do míče Jakub Čmiel a uklidil jej za brankáře Smětáka - 0:2. Pro domácí to byl tvrdý direkt, ze kterého se bohužel ve zbytku utkání už neprobrali. V závěru poločasu mohli Baníkovci snížit. Dorozlo po rozehrávce rohového kopu poslal míč na Morcinka, který se uvolnil přes obránce a vyslal tvrdou střelu, kterou hostující brankář vyrazil na zadní tyčku před dobíhajícího Marka Chmiela, který měl obrovskou šanci na snížení, leč trefil před prázdnou brankou břevno hostující branky a poté ani odražený míč od břevna nedostal do branky útočník Jeriga. Do konce poločasu už si hosté pouze výsledek hlídali, což se jim bez větších problémů nakonec podařilo.

Druhá polovina zápasu se odehrávala převážně ve středu hřiště. Baníku chybělo několik hráčů kádru a k tomu ke smůle ještě musel odstoupit ze hřiště v 50. minutě zraněný Marek Chmiel, kterého nahradil dorostence Parchanský. Domácí se sice snažili s výsledkem něco udělat, ale to se jim nepodařilo a hosté se ještě dočkali třetí branky, kdy se v 80. minutě prosadil přesnou střelou na vzdálenější tyčku Tomáš Guznar - 0:3. V závěrečných minutách již branka nepadla a Bystřice tak zvítězila výsledkem 0:3 a odvezla si domů tři body. Albrechtičtí tak zakončili sezónu se ziskem třiceti bodů na dvanáctém místě a je jasné, že za toto umístění spokojenost panovat určitě nebude.

Na závěr sezóny čeká hráče Baník ještě jako každý rok tradičný turnaj všech Albrechtic v celé České republice pod názvem Štít Albrechtice, který se tentokrát koná v sobotu 27. června v Albrechticích nad Vltavou.

Branky: 12. Szmek Erik, 22. Čmiel Jakub, 80. Guznar Tomáš, ŽK: 2. Teofil Lukáš, Rozhodčí: Havlík Přemysl - Moravec Roman, Fanc Josef, Počet diváků: cca 100

FK Baník Albrechtice: Směták - Chmiel M. (50. Parchanský), Korzeniowski, Skorka, Sobinovský T. (46. Kloza) - Smiga, Kvapil J. (59. Palowski S.), Dorozlo, Izaiáš - Jeriga, Morcinek. Trenér: Kohút Dušan

TJ Bystřice: Kreželok (46. Galusik) - Teofil M., Buryan, Teofil L., Rusz J. - Guznar, Kluz (77. Gomolczyk), Klar, Čmiel (66. Fober) - Badura, Szmek (46. Kantor B.). Trenér: Vavřač Pavel