Tečku za letošním ročníkem uděláme v Havířově

Aby fotbalisté Baníku mohli nastoupit ke svému letošnímu poslednímu zápasu v I.A třídě skupiny B, musí cestovat jen kousek do nedalekého města Havířov. Na stadionu Pod letním kinem v Havířově se v sobotu 21. června od 17 hodin představí proti domácímu celku TJ ČSAD Havířov, kterému aktuálně patří až poslední příčka soutěžní tabulky. Baníkovci stále bojují o konečnou čtvrtou příčku. Favorit sobotního odpoledního zápasu je tak jasný...

Podaří se skončit na 4. místě?

I před posledním zápasem v sezóně mají svěřenci Tomáše Vychopně šanci na umístění mezi čtyřmi nejlepšími týmy I.A třídy sk. B, čímž by zopakovali loňskou pozici. V současné chvíli má Baník na kontě 37 bodů a nalézá se na 5. pozici o lepší vzájemný zápas za týmem Dolní Lutyně. Zezadu dýchá na záda tým Čeladné, který ztrácí jen jeden bod. O to více zamrzí domácí dvě remízy s týmem Sedliště a Petřvaldem na Moravě.

V minulém kole se baníkovci chtěli rozloučit s domácími fandy vítězstvím. Jenže jak v prvním poločase, tak ve druhém poločase přítomní diváci ani jednu branku neviděli a utkání mezi Baníkem a Petřvaldem na Moravě skončilo bezbrankovou remízou 0:0 a svěřenci Tomáše Vychopně se rozloučili s domácími příznivci jen remízou.

V Havířově zcela určitě nenastoupí několik hráčů, a to záložníci Daniel Žyla a Marek Pařík, tak ani Libor Novák kvůli pracovním důvodům. Několik utkání nemůže trenér Baníku počítat s Milošem Širokým, Tomášem Wojtynou a Ondrou Čočkem, který si obnovil zranění.

Jistý sestup. To je realita ČSAD Havířov

Velmi nevydařený ročník mají za sebou fotbalisté ČSAD Havířov. Tým z nedalekého města Havířov sice před třemi týdny zvítězil na domácí půdě s Vratimovem 4:0, to však k záchraně mužstva  nestačilo a tým kolem trenéra Zábranského a Halina co by, jako nováček putuju zpět do I.B třídy. Příčinou 14. pozice, na které se tým ČSAD nachází, je hlavně neproměňování šanci a nepovedený podzim což se výrazně promítá do skóre 28:51!

V posledním zápase Havířováci zajížděli na horkou půdu do Raškovic. Hosté se sice ujali vedení, díky brance Kluse ve 24. minutě. Domácí ale poté zabrali a v 60. minutě se zásluhou Boráně dočkali vyrovnání 1:1 a tímto výsledkem skončilo předposlední utkání obou týmu v probíhající sezoně.

Zajímavé věci zjistíme, pakliže se zaměříme na kádr ČSAD Havířov. Jednak v Havířově nastupuju Jindřich Klus, který u nás působil, ale kvůli červené kartě si v posledním utkání nezahraje, a jednak v kádru ČSAD Havířov působí na hostování z Baníku poměrně známá jména u nás jako útočník Jan Kociolek nebo zkušený Tomáš Kaleta a Martin Kulhánek.

Sečteno, podtrženo, ČSAD Havířov má na svém kontě 20 bodů o tři body měně než předposlední Bystřice. Jazykem statistiky, jejich šance na záchranu v I.A třídě již není. Na první nesestupovou příčku mají totiž hráči ČSAD Havířov ztrátu 8 bodů (na 12. místě je BDSTAV Sedliště s 28 body).

Vzájemná bilance

Co se podzimního zápasu mezi Baníkem a ČSAD Havířov týče, naši hráči jej na domácí půdě zvládli a zvítězili 2:1. V zápase 2. kola se náš tým poprvé prosadil až na začátku druhého poločasu, kdy se trefil ve 48. minutě Smiga, hosté pak zásluhou Kluse v 59. minutě vyrovnali ale v 83. minutě zajistil svému týmu tři body Novák. Jednalo se o velmi těžké a kvalitní utkání. Zdali se baníkovcům podaří se rozloučit se sezonou vítězně, uvidíme v sobotu 21. června od 17:00.

Předzápasové statistiky:

Vzájemné zápasy obou soupeřů:

Sezona 13/14: BANÍK - ČSAD HAVÍŘOV 2:1

Poslední vzájemný zápas:

FK Baník Albrechtice - TJ ČSAD Havířov 2:1 (2. kolo, neděle 18.8.2013)
Branky: 48. Smiga, 83. Novák - 59. Klus
FK Baník Albrechtice: Jaček - Čoček (46. Smiga), Věčorek A., Wojtyna, Novák - Korzeniowski (81. Kociolek Jakub), Věčorek T., Dorozlo, Pařík M. - Kociolek Jan (89. Žyla D.), Béreš
TJ ČSAD Havířov: Ryšánek - Oliva (14. Kaleta), Kulhánek, Přeček, Čermák - Vala (73. Chmiel), Hánl, Laurenčík (62. Vohánka), Čopák, Pastrňák (84. Porembski) - Klus

Poslední zápasy obou soupeřů:

TJ Pražmo-Raškovice - TJ ČSAD Havířov 1:1 (16. kolo, neděle 15.6.2014)
Branky: 60. Boráň - 24. Klus
TJ ČSAD Havířov: Burgert - Čermák, Kaleta, Kulhánek, Přeček - Pastrňák (18. Sobek), Klus, Čopák (86. Porembski), Hánl - Šlachta (60. Šrámek), Vala (65. Ftáček)

FK Baník Albrechtice - TJ Petřvald na Moravě 0:0 (16. kolo, neděle 15.6.2014)
FK Baník Albrechtice: Hekera - Rohel, Věčorek A., Žyla D. - Kroužek, Věčorek T. - Pařík M., Dorozlo, Kociolek Jakub - Smiga (78. Novák), Béreš

Přijeďte naše hráče podpořit v posledním mistrovském utkání tohoto ročníků!!!

Poslední utkání letošní sezóny Baníku na půdě týmu TJ ČSAD Havířov začíná v sobotu 21. června od 17 hodin. Jedná se o poslední utkání letošní sezóny Baníku, přijeďte tak podpořit k tomuto zápasu naše hráče! Naši fotbalisté budou Vaši podporu potřebovat!