To byl výprask! Baník vyprovodil domácí Vratimov šesti góly

Minulý domácí zápas je zapomenut! Skvělou partii sehráli albrechtičtí fotbalisté v duelu ve Vratimově. Domácí, oslabeni o několik hráčů základní sestavy, působili bezradným dojmem. A Baníkovci domácímu Vratimovu nadělili takzvaného kanára a domů si tak vezou důležité tři body za vítězství 6:0. Na vítězství Baníku se podílel třemi góly oslavenec svých sobotních narozenin David Dorozlo, poté vsítil za Baník ještě dvě branky Jaroslav Goj a jednu trefu si připsal i Jakub Kociolek. Baník tak domácí Vratimov vyprovodil výsledkem 6:0 a podzimní výsledek 2:6 z domácí půdy náramně svému soupeři oplatil.

FC Biocel Vratimov - FK Baník Albrechtice 0:6 (0:1)

Albrechtičtí fotbalisté si vezou z Vratimova tři body. Za pěkného počasí Baníkovci se představili na půdě Vratimova. Trenér Baníku Tomáš Vychopeň mohl do utkání nasadit do základní sestavy již uzdraveného Ondřeje Čočka a oproti minulému utkání měl k dispozici i útočníka Jana Kociolka. Do branky se opět postavil Kamil Směták, který si po utkání připsal premiérové vítězství v mistrovském utkání v dresu A týmu Baníku a i premiérové čisté konto.

Domácí nastoupili do utkání bez několika hráčů základní sestavy, ale hlavně bez exbaníkovského Lukeše, který od disciplinární komise obdržel vysoký trest a několik měsíců musí vydržet bez fotbalu. Baník šel do utkání s cílem bodovat a šlo to vidět od začátků zápasů, kdy Baníkovci byli aktivnějším a lepším týmem od úvodního hvizdu hlavního rozhodčího Žurovce a několika střeleckými pokusy ohrozili domácí branku, ale na vyloženou šanci čekali Baníkovci do 19. minuty, kdy se po centru Jana Kociolka dostal do zakončení bratr Jakub Kociolek, ale v dobré pozici míč do sítě nedostal. Ve 22. minutě měl dobrou možnost Jan Kociolek, který se uvolnil přes obránce a vyslal střelecký pokus, který také do sítě nezamířil a branku těsně minul. Domácí se dostali k prvnímu ohrožení hostující branky až ve 29. minutě, kdy přizemní centr Brezuly, hostující obrana odvrátila na rohový kop. Ve 32. minutě se měnilo poprvé v utkání skóre, kdy přesným centrem Široký našel za obranou domácích naběhnutého Jakuba Kociolka, který dostal míč do sítě nadvakrát, když první střelu brankář domácích Svatoš záložníkovi Baníku zneškodnil, ale na dorážku již zareagovat nedokázal - 0:1. Domácí měli možnost na vyrovnání v 38. minutě, kdy dobře zakombinovali, ale střele Pařenici chyběly gólové parametry, a tak míč skončil za brankou hostů. Nutnou podotknout, že tohle byla poslední šance domácích v utkání, ve zbytku zápasů již dominovali na hřišti jen Baníkovci, které mohl poslat do dvoubrankového vedení ve 42. minutě po rohovém kopu Jan Kociolek, který se po hlavičce Goje a odraženém míči dostal k zakončení a z pomoci teče domácího obránce, orazítkoval břevno domácí branky. Tímto momentem skončila první půle, která přinesla jednu branku v síti domácích a zasloužené vedení Baníku 0:1.

Do druhé půle musel domácí Vratimov nuceně střídat, když v útoku nahradil Stanislava Třísku mladík David Pešek. Baníkovci šli do druhého poločasu se stejnou sestavou a s cílem utkání, co nejrychleji rozhodnout ve svůj prospěch a navýšit skóre utkání, a to se jim povedlo hned ze startu druhé půle, kdy měli ve 48. minutě hráči Baníku před šestnáctkou možnost volného přímého kopu, který si vzal na starost oslavenec svých sobotních narozenin David Dorozlo a vyslal střelu, která s pomocí teče domácího hráče, skončila přesně pod břevnem domácí branky a Baníkovci se tak dostali do dvoubrankového vedení - 0:2. V 58. minutě přišel nepříjemný moment utkání, kdy byl na nosítkách odnášen domácí hráč a trenér domácích Jiří Hořínek musel po druhé v utkání nuceně střídat. Běžela 60. minuta a možnost na třetí gól Baníku měl Jaroslav Goj, ale jeho střelu zablokoval na rohový kop domácí obránce. V 61. minutě přišel další nepříjemný moment pro domácí tým. Při uniku na hostující branku si poranil stehenní sval domácí Pařenica a musel nuceně odstoupit ze hry, a jelikož neměli již domácí nikoho na střídání, dohrávali v desíti. No a to znamenalo pro domácí tým, ještě hodně těžkou pul hodinu na hřišti, jelikož Baník byl jasně lepší a bylo vidět, že je jen otázkou času, kdy přijdou další branky v domácí síti. Další branka v utkání mohla přijit v 62. minutě z kopáčky Jana Kociolka, který se skvělé uvolnil a vyslal tvrdou střelu, která orazítkovala břevno domácí branky. Možnost na navýšení skóre měl v 69. minutě Široký, který z 25 metru vyslal tvrdou střelu, kterou s potížemi vyrazil domácí brankář na rohový kop, po kterém se dostal před branku do velké šance Kroužek, ale branku přestřelil. Baník v utkání jasně dominoval a třetímu gólu chybělo jen málo. A třetí gól přišel. V 73. minutě byl na pravé straně hřiště u rohu šestnáctky faulován Korzeniowski a míč si postavil k zahrání přímého volného kopu opět David Dorozlo, který poslal na branku domácích tvrdou střelu, která si našla mezi mnoha hráči v šestnáctce cestu až do branky Vratimova - 0:3. No a by toho nebylo málo tak v 77. minutě završil svůj hattrick v utkání David Dorozlo, který se dostal k míči a z póza šestnáctky trefil svou střelou přesně na vzdálenější tyčku - 0:4. Zkušený záložník Baníku tak si dal krásný dárek k narozeninám - hattrick a plus vedl svým výborným výkonem své mužstvo k důležitým třem bodům. V 82. minutě se Baníkovci radovali po páté. Po spolupráci David Dorozlo - Jaroslav Goj se uvolnil posledně jmenovaný přes dva hráče domácího týmu a krásným způsobem přehodil vyběhnutého brankáře Svatoše - 0:5. Baníkovci si přesnou kombinaci dělali z domácí obrany den otevřených dveří a další možnost měl v 84. minutě střídající Smiga, který se dostal do samostatného uniku, ale branku domácích těsně minul. Hned za minut měl po přihrávce Goje dobrou možnost střídající Izaiáš, ale jeho střelecký pokus skončil vedle domácí branky. Čtyři minuty před koncem měli Baníkovci další možnost, a to konkrétně zkušený Goj, který se dostal k dalšímu zakončení, ale střílel těsně vedle domácí branky. Zkušenému útočníkovi Baníku to nemuselo ale vadit, jelikož v 89. minutě zaznamenal svůj druhý gól v utkání, kdy přesným centrem Široký vyslal na levé straně do uniku Izaiáše, a ten stříleným přizemním centrem, našel před brankou zmiňovaného útočníka Baníku Jaroslava Goje, který bez problému poslal míč do sítě domácí branky a završil tak jasné a zasloužené vítězství Baníku - 0:6. Baníkovci tak si z Vratimova vezou vysoké a zasloužené vítězství 0:6 a připisují si do tabulky důležité tři body. Podzimní porážka 2:6 na domácí půdě s Vratimovem je oplacena skvělým způsobem.

Branky: 48., 73. a 77. Dorozlo David, 82. a 89. Goj Jaroslav, 32. Kociolek Jakub, ŽK: 31. Pešek Radim, 74. Drozd Roman - 34. Čoček Ondřej, Rozhodčí: Žurovec David - Závodný Vít, Kubáček Vojtěch, Počet diváků: cca 120

FC Biocel Vratimov: Svatoš - Klejnot, Skoupý, Pešek R., Trojan - Zsigrai (65. Kubala), Pohludka, Drozd, Brezula - Pařenica - Tříska S. (46. Pešek D.). Trenér: Hořínek Jiří

FK Baník Albrechtice: Směták - Korzeniowski, Věčorek A., Kroužek, Čoček - Kociolek Jakub, Široký, Dorozlo, Žyla D. (76. Izaiáš) - Goj, Kociolek Jan (78. Smiga). Trenér: Vychopeň Tomáš