Tomáš Vychopeň: Věřím, že ve formě budeme pokračovat a z Lutyně nepřijedeme s prázdnou

Baník po výhře 1:0 na půdě silných Veřovic opět zvítězil a opět neinkasoval. Baníkovci tak protáhli svou sérii neporazitelnosti na čtyři zápasy. Tentokrát si svěřenci Tomáše Vychopně poradili na domácí půdě s Vratimovem výsledkem 3:0. První branka v utkání padla v prvním poločase, další dvě ve druhém, hosté ani na jednu branku Albrechtic odpověď nenašli. I proto se utkání hodnotilo albrechtickému trenérovi o poznání lépe. Albrechtičtí fotbalisté se po tomto důležitém vítězství v tabulce posunuli již na 3. místo.

Stejně jako před týdnem, kdy Baníkovci vyhráli na půdě Veřovic 1:0 a po utkání se radovali se zisku tři bodů. Se mohli fotbalisté radovat i po nedělním domácím utkání s Vratimovem, který porazili výsledkem 3:0. Pro Baník to bylo již čtvrté vítězství v řadě. A albrechtický trenér byl pochopitelně spokojený. Spokojenost je určitě velká, vždyť čtvrtá výhra v řadě to se v tabulce hned projeví.“

Baník se dostal do vedení brankou Emila Béreše již ve 14. minutě. „Do vedení jsme se dostali dobrým napadáním, kdy Emil Béreš tak vystihl odražený míč a pohodlně zavěsil,“ řekl trenér Baníku k úvodnímu gólu.

V prvním poločas Baník ze svých příležitostí vstřelil jeden gól. Vratimov měl taky několik příležitostí, ale ani jednu neproměnil a vyšel tak gólově naprázdno. „Soupeř se snažil kombinovat stále z pravé strany, trochu jsme s tím v prvním poločase měli potíže, špatně jsme se formovali ve hře dozadu. Gólově však Vratimov vyšel naprázdno. My jsme hráli fotbal na hranici rizika inkasování branky, ale toto riziko soupeř nevyužil a obrana s gólmanem to ustála,“ zhodnotil první poločas trenér Baníku a pokračoval ve svém hodnocení. „V poločase jsme přehodili krajní záložníky a to vyplnilo prostor pravé strany, přes kterou Vratimov útočil, a rázem na nás těch útoků ubylo. Měli jsme jen více držet míč, přelívala se zbytečně hra nahoru dolů a to nás zbytečně stálo moc sil,“ doplnil k hodnocení utkání albrechtický lodivod.

Dva vstřelené góly a žádný inkasovaný, takový byl druhý poločas, který se baníkovcům povedl o něco více než ten první. Myslím, že hráči naběhali zbytečně metry navíc, ale toto přelívaní nám přineslo vstřelení druhé branky, kdy po centru z levé strany do středu naběhl Emil Béreš a trefil přesně šibenici. V tomto zápase měl dobrý výběr místa, no jak se říká čich na góly. Potom gólový příděl ještě dovršil po přihrávce Aleše Věčorka, Honza Kociolek přes celou polovinu proměnil nájezd,“ uzavřel spokojeně své hodnocení albrechtický trenér Vychopeň a ještě na závěr dodal. Věřím, že ve formě budeme pokračovat a z Lutyně taky nepřijedeme s prázdnou.“