Tři body! Baník si vyšlápl na tým Vendryně

Úvodní duel jarní části I. A třídy sk. B mají za sebou hráči albrechtického Baníku. Svěřenci trenéra Vychopně jeli k zápasu 16. kola do Vendryně, aby se zde utkali s místním lídrem tabulky TJ Vendryně. Utkání se nehrálo ve Vendryňi, ale na umělé trávě v Třinci, a to kvůli nepříznivému počasí. V prvním poločase se odehrávala celkem vyrovnaná partie, větší šance si však na konto připisovali naši hráči a jedna šance jim vyšla. V 15. minutě se přes domácího obránce výborně uvolnil Honza Kociolek a střelou pod nohama domácího brankáře otevřel skóre utkání - 0:1. Díky dobré obraně i jistému Hekerovi v brance tak skončil poločas 0:1 pro naše hráče. I ve druhém poločase si náš tým vypracoval šance, ale ani jednu už neproměnil, a když si domácí celek jak v prvním tak druhém poločase nevytvořil žádnou obrovskou šanci na vstřelení branky. Tak si náš tým v čele s brankářem Hekerou veze domů nesmírně cenné tři body!

TJ Vendryně - FK Baník Albrechtice 0:1 (0:1)

V základní sestavě Baníku se představily i některé posily. V obraně nastoupil na pravé straně Ondra Hanzel. Ve středu zálohy nastoupil Tomáš Kaleta a v útoku se po boku Honzy Kociolka postavil Emil Béreš. Naopak trenér Vychopeň nemohl počítat do utkání se zraněnými Kroužkem, Dorozlem, Jačkem, Borkou, Závodou, Wojtynou a s Čočkem, který nemá ještě vyřízenou registraci.

První poločas: Kociolek Honza krásnou brankou poslal Baník do vedení

V prvním poločase měli o něco více ze hry naši hráči, kteří se často dostávali do nebezpečného zakončení. První šanci utkání měli naši hráči v 9. minutě. Po faulu Honzy Kociolka si před šestnáctkou postavil míč kapitán Aleš Věčorek, který vyslal technickou střelu na branku, kterou domácí brankář jen vyrazil k dobíhajícímu Kaletovi. Ten ale míč z velkého úhlu od branky nedostal. Ve 12. minutě přišel nepříjemný moment na straně Baníku, když se v hlavičkovém v souboji srazili hlavami hráči Danek Žyla a Tomáš Věčorek. Oba ale naštěstí po ošetření mohli pokračovat ve hře. Další šance utkání přišla v 15. minutě a byla to šance gólová, když se Honza Kociolek dostal v šestnáctce k míči a dokázal se krásně uvolnit přes jednoho obránce domácích a nechytatelnou střelou otevřel skóre utkání - 0:1. Ve 23. minutě přišla další šance utkání, a to z kopačky Honzy Kociolka, který se dostal sám před brankáře, ale druhou branku nevstřelil. Trefil jen domácího brankáře. Útočník Honza Kociolek měl velkou šanci i ve 32. minutě, když se po krásně kombinaci dostali naši hráči do úniku na branku domácích, ale tři naši hráči na jednoho obránce toto přečíslení nevyužili. Byl to konkrétně Honza Kociolek, který se opět objevil tváři v tvář domácímu brankář. Baníkovský útočník tuto šanci opět neproměnil. Domácí měli pár závaru před hostující brankou, ale žádnou výraznou šanci si nevypracovali, a tak se šlo do šaten za stavu 0:1.

Druhý poločas: Dobrý a koncentrovaný výkon zajistil Baníku překvapivě, ale zasloužené tři body

Do druhého poločasu nastoupili domácí hráči s cílem vyrovnat. Ovšem první šanci ve druhém poločase měl Baník, a to konkrétně Honza Kociolek, který ale skóre nenavýšil. Domácí zahrozili po rohu střelou Chlebka. Tuto střelu jistý brankář Hekera zneškodnil. Další šance utkání přišla v 74. minutě, když si na centr Nováka naskočil Marek Pařík, ale jeho střela hlavou v brance neskončil. Marek Pařík orazítkoval jen břevno domácí branky. Další šance utkání nepřišla. V závěrečných minutách dokázala albrechtická obrana cenný náskok uhlídat a Baník tak veze domů nesmírně cenné tři body! Dobrý výkon předvedli nejen naši hráči, ale i trojice rozhodčích Havlík Přemysl, Přeček Dušan, Juřička Jiří.

Branky 15. Kociolek Jan, ŽK: 69. a 87. Mikula Martin - 30. Kociolek Jan, ČK: 87. Mikula Martin, Rozhodčí: Havlík P. - Přeček D., Juřička J., Počet diváků: cca 100

TJ Vendryně: Csikán - Kohut, Chlebek, Fojcik, Mikula - Martinčík, Broda (46. Sostřonek), Repaský, Gurecký - Kajfosz, Ploszek (63. Jaworski). Trenér: Černek Zdeněk

FK Baník Albrechtice: Hekera - Hanzel, Věčorek A., Věčorek T., Žyla D. - Pařík M., Kaleta, Široký, Korzeniowski (61. Novák) - Kociolek Jan (88. Smiga), Béreš (89. Kociolek Jakub). Trenér: Vychopeň Tomáš