Tým Sedliště poražen, Baník se s podzimem rozloučil vítězstvím

V posledním mistrovském zápase tohoto roku nastoupil Baník na půdě nevyzpytatelného nováčka TJ Sokol Sedliště. Úvod zápasů příliš vzrušení a fotbalové podívané nenabídl, v prvním poločase bylo k vidění zajímavých akcí pomálu. Oba týmy se trápily v rozehrávce, na obou stranách bylo vidět hodně nepřesnosti, co přičinil i velmi těžký terén. První půle tak skončila bezbrankovým stavem. Druhý poločas přinesl však úplně jiný fotbal, než se hrál v prvním poločase a přišli i konečně gólové momenty. Ten první přišel z kopačky domácího Tibora Kovalíka, který se v 55. minutě krásně trefil z přímého kopu a domácí vedli - 1:0. Baník však dokázal vyrovnat v 63. minutě, kdy byl v pokutovém území faulován Daniel Žyla a Tomáš Wojtyna s přehledem penaltu proměnil - 1:1. Tento gól Baníku výrazně pomohl a na hřišti to bylo citelné znát, protože v 67. minutě Libor Novák lehkou teči poslal míč přesně k tyčce a Baník vedl - 1:2. Baník přidal ještě jednu branku. V 90. minutě zásluhou Kuby Kociolka, který zužitkoval krásnou přihrávku Radima Smigy - 1:3. Do konce zápasu se stav již neměnil. Baník se tak rozloučil s podzimní části vítězně a udržel svou neporazitelnost, která trvá již osm utkání v řadě.

TJ Sokol Sedliště - FK Baník Albrechtice 1:3 (0:0)

Trenér Vychopeň poslal na hřiště stejnou základní jedenáctku jako v minulém domácím utkání s Raškovicemi, ve kterém naši hráči zvítězili vysokým výsledkem 6:0.

V úvodu utkání několik desítek diváků nevidělo příliš zábavnou fotbalovou podívanou, většina pokusů o útočné akce končila na nepřesnosti obou týmů, co přičinil i velmi těžký terén. První zajímavá situace nastala až ve 27. minutě, kdy po ose Tomáš Věčorek - Robert Schimke střílel po přihrávce od Schimkeho z hranice pokutového území Libor Novák, který však v nadějné pozici střílel jen do náruče domácího brankaře Daniela Majera. Baník měl balon častěji na kopačkách, horko těžko ale předvedl smysluplnou, a především povedenou kombinaci směrem k domácí brance. To neplatilo ale ve 32. minutě, kdy opět střílel Libor Novák. Jeho pokus opět zneškodnil domácí gólman. Poslední šance prvního poločasu přišla ve 36. minutě a měli ji Baníkovci, když se ke střele po pěkné kombinaci dostal opět Libor Novák, ale ani tentokrát nezamířil přesně a jeho pokus šel mimo domácí branku. Do konce prvního poločasu se pak oba týmy topily ve fotbalové šedi a do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Druhý poločas přinesl úplně jiný fotbal než první a přišli i ty momenty kvůli čemu chodí diváci na fotbal, a to jsou góly. První šanci na vstřelení první gólů měl hned ze stratu prvního poločas Baníkovec Miloš Široký ten, ale ze střední vzdálenosti střílel těsně mimo domácí branky. První šance ve druhém poločase domácích přišla v 50. minutě, když po přihrávce Mokroše se dostal k zakončení kapitán Tomáš Majer toho, ale vychytal brankáře Hekera a nedovolil domácí první gól v utkání. V 51. minutě musel ze hřiště kvůli zranění Ondřej Čoček, kterého nahradil Daniel Žyla a toto střídání se později ukázalo jako výborné. Prvního gólů se dočkalo, ale domácí Sedliště, a to v 55. minutě, když těsně před šestnáctkou byl faulován Liborem Novákem jeden z domácích hráčů a hlavní rozhodčí Přeček správně odpískl faul. Míč si k zahraní přímého volného kopu vzal na starost domácí Tibor Kovalík a s tímto přímý kopem naložil nejlépe, jako mohl, vyslal totiž střelu, která skončila přesně v šibenici Hekerovi branky - 1:0. S tímto střeleckým pokusem nemohl brankáře Hekera nic udělat. Baník mohl vyrovnat v 60. minutě, když po centru Schimkeho z přímého volného kopu hlavičkoval těsně nad branku Tomáš Věčorek. Vyrovnání se Baníkovci dočkali, a to v 63. minutě, když střídající Danek Žyla výborně obešel bránicí hráče domácích, a když už byl v pokutovém území, tak jeden z domácí hráčů mladého Baníkovce fauloval a hlavnímu rozhodčímu nezbývalo nic jiného než správně odpískat pokutový kop, který s přehledem proměnil Tomáš Wojtyna - 1:1. Baníku tato vyrovnávací branka znatelně pomohla, protože v 67. minutě hodil do šestnáctky aut Jiří Kroužek na hlavičku Tomáše Věčorka, který míč hlavou prodloužil na Libora Nováka, a ten toto prodloužení lehkou teči poslal přesně k vzdálenější tyčce a Baník tak vedl - 1:2. Po této vstřelené brance Baníku již moc žádné šance nepřicházeli. Musíme ale zmínit, že v 85. minutě po druhé žluté kartě musel se ze hřiště poroučet Miloš Široký a Baník tak dohrával v deseti hráčích, ale počet hráčů se za tři minuty tedy v 87. minutě vyrovnal, jelikož po druhé žluté kartě jako u Širokého následoval červená a domácí Radim Papřok musel do kabin. Domácí hráči vrhli ve zbytku utkání všechny síly do útoku, čeho využili hráči Baníku skvělým způsobem, když se v 90. minutě do brejku dostal výborně hrající Danek Žyla, který přesnou přihrávku vybídl do uniku Radima Smigu, který mohl vyběhnutého brankáře Daniela Majera překonat, to se však nestalo, jelikož tento hráč Baníku přihrál ještě do lepší pozice Kubovi Kociolkovi, který poslal tuto krásnou přihrávku přesně do odkryté branky a potvrdil vítězství Baníku - 3:1. Po tomto vstřeleném gólu hlavní rozhodčí Přeček ukončil utkání a Baník tak bere důležité vítězství a s podzimem se rozloučil vítězně a prodloužil sérii neporazitelnosti již na osm utkání v řadě.

Baníkovci si tak z hřiště týmu TJ Sokol Sedliště odváží tři body a podzimní část ročníku 2013/2014 zakončili bodově. Na kontě tak Baník po podzimní části má 27 bodů a přezimuje na skvělém 2. místě tabulky se ztrátou jednoho bodu na vedoucí tým SK Šenov.

Branky: 55. Kovalík Tibor - 63. Wojtyna Tomáš z pen., 67. Novák Libor, 90. Kociolek Jakub, ŽK: 62. a 87. Papřok Radim - 75. a 85. Široký Miloš, 80. Novák Libor, 85. Věčorek Tomáš, ČK: 87. Papřok Radim - 85. Široký Miloš, Rozhodčí: Přeček Dušan - Vrťo Peter, Švec Marek, Počet diváků: cca 100

TJ Sokol Sedliště: Majer D. - Kmošťák, Juřica, Pohludka, Kaloč J. - Mokroš, Bílek, Kovalík, Majer T. - Papřok, Sekanina (81. Bojda). Trenér: Slíva Karel

FK Baník Albrechtice: Hekera - Kroužek, Věčorek A., Wojtyna, Čoček (51. Žyla D.) - Novák, Široký, Pařík M. (63. Korzeniowski), Schimke (85. Smiga) - Béreš (59. Kociolek Jakub), Věčorek T.. Trenér: Vychopeň Tomáš