Utkání se nám náramně vydařilo, řekl spokojeně Tomáš Vychopeň

Baníkovci pod vedením Tomáše Vychopně vstoupili do jarní části I. A třídy sk. B vítězstvím. V neděli 24. března překvapivě, ale zaslouženě vyhráli na půdě lídra tabulky, a to na hřišti týmu TJ Vendryně. Výhru v úvodním jarním utkání 1:0 na umělé trávě v Třinci zařídil v 15. minutě Honza Kociolek.

Albrechtičtí fotbalisté minulý týden zvládli vstup do jarní části a ze hřiště Vendryně si přivezli nečekaně tři body za výhru 1:0. Před samotným utkáním jsem měl pocit, že soupeř z Vendryně není na nás 100 % připraven, a ještě jsem měl dojem, že nás podcenil. K samotné nepřipravenosti soupeře je v nepořádku, že měli ještě minutu před zahájením utkání nekompletní sadu dresů a dále přelepovali nesedící čísla na trenkách,“ vyjmenovává jeden z klíčového faktoru úvodní výhry v jarní části albrechtický trenér.

Utkání se hrálo za nepříznivého počasí, ale na dobrém terénu (umělá tráva). „Utkání velice, ale velice za nepříznivých podmínek na příznivém terénu se nám náramně vydařilo,“ usmíval se spokojeně trenér vítězného týmu.

Trenér Baníku dále pokračoval slovy. Od úvodních minut jsme mužstvu z Vendryně předváděli, že jsme na toto utkání maximálně připravení, koncentrovaní a nic jsme nepřijeli ponechat náhodě. Předváděli jsme kompaktní výkon ve všech řadách, maximálně dirigovanou hru Alešem Hekerou a Alešem Věčorkem, při které hráči tyto pokyny plnili maximálně a hráči z Vendryně nenašli recept proti této organizaci hry. Z tohoto rozestavění hry a zvolené taktiky se nám náramně dařilo vyžívat rychlosti a techniky Honzy Kociolka ke střelení jediného gólu v 15. minutě prvního poločasu,“ řekl trenér Tomáš Vychopeň po prvním úspěšném jarním mistrovském utkání.

S vítězstvím byl trenér Tomáš Vychopeň pochopitelně spokojený. Po dosažení gólu jsme prvního poločas dohráli s přehledem. Druhý poločas nás deset minut Vendryně přitlačila k vlastní šestnáctce, ale potom organizovanost naší hry byla totožná jako v prvním poločase a výsledek jsme ubránili do konce zápasu,“ byl spokojen trenér Baníku

Baník si v zápase vytvořilo několik šancí, ale proměnil jen jednu.Za celé utkání jsme promarnili neskutečné množství brankových příležitostí, ale je dobře, že si jich takovou spoustu vypracováváme,“ uzavřel svůj komentář k zápasu trenér Tomáš Vychopeň.

Další utkání čeká na fotbalisty Baníku v sobotu 30. března, kdy do Albrechtic přijede nováček soutěže FC Biocel Vratimov.