V Bystřici to bude těžké, ale chceme bodovat, hlásí před startem jara Tomáš Vychopeň

Zimní přestávka a přípravné zápasy jsou minulostí. I.A třída skupiny B rozjíždí svůj jarní program a Baník v prvním jarním, celkově sedmnáctém, kole zajíždí na hřiště TJ Bystřice. Ta okupuje až předposlední 13. místo, a proto potřebuje body jako sůl. Pro oba týmy půjde o důležité utkání. Trenér Baníku Tomáš Vychopeň potvrzuje, že na začátek je každý soupeř nepříjemný bez ohledu na postavení v tabulce.

Fotbalisty Baníku čeká v neděli odpoledne těžký vstup do jarní části sezóny. Jejich soupeřem bude domácí TJ Bystřice. Co čeká hráče Baníku v tomto úvodním utkání? Co nás čeká, tak to teda nevím, jen nechci, aby nás nečekala prohra. Z Bystřice, když sleduji postavení v tabulce, tak asi bychom nějaký ten bod přivézt měli. No a cíl naší hry je v každém utkání stejný, my se snažíme hrát na hřišti prostě všechno, vždy ve správný okamžik hrát to co je nejúčinnější a hlavně převyšovat jednoduchostí a chytrostí,“ říká k prvnímu jarnímu mistrovskému utkání Tomáš Vychopeň.

Bystřice bude určitě nepříjemný protivník, ale i tak by podle postavení v tabulce měli Baníkovci na hřišti nedělního soupeře bodovat. „My druzí oni předposlední, to asi všem je jasné, říkám jednoznačně bez pardonů bodovat. Na začátek je každý soupeř nepříjemný, mají hlad po fotbale po dlouhé zimě,“ pokračuje albrechtický kouč.

V loňské sezóně dokázal Baník v Bystřici vyhrát gólem z poslední minuty. Že by trenér Tomáš Vychopeň znal recept na dobytí Bystřického stadionu? „Recept určitě neznám, vyhráli jsme tam po hrubé chybě domácího stopera s gólmanem, dřívější kuriózní okamžik uznaný náš gól, byl následně odvolaný, nevídané co v Bystřici rozhodčí s hosty provádějí, tak co nás kuriózního v neděli očekává, jsem již plný očekávání.“

První měření sil v tomto ročníku zvládli lépe Bystřičtí, kteří v Albrechticích i když hráli od 61. minuty v deštit uhájili bezbrankovou remízu a domů si odvezli cenný bod. V neděli věří albrechtický kouč, že to bude zcela jiný zápas a v prvním střetnutí bere remízu 0:0 jako neomluvitelnou ztrátu. „Remízu 0:0 z prvního vzájemného utkání beru jako neomluvitelnou ztártu. No, a jestli bude jiný zápas, chci věřit, že jo, to musí být ale od Bystřice, od nás se čeká opět stejná hra.“

Utkání mezi týmy TJ Bystřice - FK Baník Albrechtice startuje v neděli 30. března v 15:30 hodin.