V hlavní roli rozhodčí Pasterčák. Bystřice - Baník Albrechtice 4:3

V prvním zápase nového soutěžního ročníku 2014/2015 nastoupil Baník na hřišti soupeře. A začátek sezony to byla hodně zajímavý. Baník v prvním mistrovském utkání zajížděl do Bystřice. Na první gól se nečekalo dlouho. V páté minutě se dostala přihrávka mezi obránce na Lukáše Nogu, který se prodral přes brankáře a zakončil přesně - 1:0. Ve 40. minutě se domácí ochozy radovaly podruhé. Po rohovém kopu Opluštila se dostal míč na nohu Miroslava Samka a ten se nemýlil - 2:0. Výsledkem 2:0 skončila první půle. Do druhé půle vstoupila lépe Bystřice. A aby toho nebylo málo, v 65. minutě se z ofsajdové pozice prosadil Lukáš Noga, jenž se po přihrávce trefil do prázdné branky. Baník tak prohrával 3:0 a vypadalo to hodně špatně. Ovšem Baník začal být na hřišti velmi vidět, a to vyústilo ve snížení. V 68. minutě totiž dorazil míč hlavou ze šestnáctky do brány Aleš Věčorek - 3:1. Zanedlouho přišla další branka Baníku. V 80. minutě se za obranu dostal Honza Kociolek a vystřelil, jeho pokus brankář jen vyrazil na kopačky dobíhající Tomáše Izaiáše a ten snížil na rozdíl jediného gólu - 3:2. Výbornou patnáctiminutovku Baníku zakončil v 82. minutě třetí gól do sítě Galusíka, to se prosadil po centru přesnou ránou Tomáš Izaiáš - 3:3. Baník byl jasně lepší, ale přišel čtvrtý gól domácích, kdy nepochopitelně odpískl nepřímý volný kop hlavní rozhodčí Pasterčáka před pětkou Hekerovy branky, no a tuto možnost domácí využili, když se k tyčce trefil Lukáš Noga - 4:3. Do konce zápasu již další branka nepadla, Baníkovci tak na úvod prohráli po výsledku 4:3.

TJ Bystřice - FK Baník Albrechtice 4:3 (2:0)

Do utkání vstoupili lepé domácí. V 5. minutě totiž přesnou přihrávku domácí Buryan poslal do šance Lukáše Nogu. Bystřický forvard tváří v tvář brankáři Hekerovi nezaváhal a přízemní střelou poslal Bystřici do vedení - 1:0. Po opatrném úvodu tak přišla rychlá branka v hostující síti. Další minuty se nesly ve slušném tempu, oba týmy chtěly bavit přítomné diváky. V 7. minutě měl dobrou příležitost domácí Čmiel, ale nemířil přesně. Minutu na to měl na druhé straně šanci Baník. Obránce Kulhánek vyslal střelu, ale ten nastřelil ke smůle útočníka Goje. Baník měl vice míč na kopačkách a vytvářel si šance, Kociolkovi Kubovi pokus z dálky ale nevyšel, nemířil přesně. V 18. minutě po rychlém protiútoku se dostal ke střele Goj, ale trefil jen domácího obránce. Ve 29. minutě měl Baník dobrou možnost přímého volného kopu z póza šestnáctky. Míč si postavil Tomáš Wojtyna a mířil přesně k tyčce, ovšem jeho střele chyběla razance. Ve 33. minutě se po přihrávce Hromady mezi obránce dostal do uniku Goj a ten byl ovšem evidentně stažen za dres domácím hráčem, ale hlavní rozhodčí Pasterčák tento zákrok „nechtěl“ vidět. A tak si o pozornost znovu řekli domácí konkrétně Miroslav Samek. Tentokrát se trefil ve 40. minutě, kdy po rohu Opluštila se mu míč dostal přímo na nohu. Bystřice se tak dostala do vedení 2:0. K závěru poločasu byl Baník aktivnějším týmem a častěji držel balon na svých kopačkách. Aktivita Baníku vyústila ve 43. minutě, kdy po uniku po levé straně nastřelil Tomáš Izaiáš břevno domácí branky. Další branka do prvního poločasu nepadla, Bystřice držela vedení 2:0.

Do druhého poločasu udělal Baník dvě změny, ze hřiště se poroučeli Daniel Žyla a Emil Béreš, které nahradil Jiří Koružek a Honza Kociolek. Do druhého poločasu co se týče šanci, vstoupili lepé domácí. V 50. minutě se v 100% šanci objevil domácí Opluštil toho, ale skvělým zákrokem vychytal brankář Hekera. Po této šanci přišli góly. V 62. minutě se radovali domácí, ale nepravém. Jelikož po přihrávce domácího hráče se dostal k míči Lukáš Noga a navýšil skóre - 3:0. Nutno dodat že útočník domácích stal v jasné ofsajdové pozici. Zanedlouho se prosadil i Baník. V 51. minutě se dostal po centru k odraženému míči na šestnáctce kapitán Baníku Aleš Věčorek, který přehodil hlavou vyběhnutého domácího gólmana - 3:1. Baník se tak dostal na odstřel dvou branek. A Baník zanedlouho pálili znovu. V 80. minutě se dostal přes obránce Honza Kociolek, který vypálil, ovšem pokus útočníka Baníku brankář vyrazil, ale na kopáčky dobíhajícího Tomáše Izaiáše, který se z dorážky prosadil - 3:2. Náskok Bystřice se nebezpečně ztenčil a utkání dostalo nový náboj. Bystřice navíc viditelně vypadl z tempa, což Baník v 82. minutě potrestal potřetí. Po centru z pravé strany a zaváhání domácí obrany se prosadil střelou k tyčce svým druhým gólem Tomáš Izaiáš - 3:3. Bylo tak po senzačním vedení domácích, ti navíc byli úplně mimo hru a nevěděli si rady. Baník naopak zabijáckou efektivitou ukázal, že je na soutěž jak po herní tak fyzické kondici dobře připraven. Bystřice se prezentoval většinou nakopávanými balony, které nikam nevedly. Naopak velikou šanci měl Baníkovský Honza Kociolek, který se v 85. minutě prodral přes obránce a objevil se v tváři v tvář domácímu brankáři, ale domácí gólman útočníka Baníku vychytal. Baník byl jasně lepším týmem a Bystřičtí se jen bránili. Ovšem v 89. minutě nepochopitelně odpískl prý za „řeči“ nepřímý volný kop domácím před pětkou Hekerovi branky. Tento nepřímý volný kop tak domácí využili, když střelou k tyčce se trefil do sítě Lukáš Noga, který tak zkompletoval hattrick ale nepravém - 4:3. Nutno dodat, že této situaci předcházel jako několikrát v zápase opět jasný ofsajd domácích, ale na ten pomezní rozhodčí Klimek vůbec nereagoval. V závěru se zápas nesl ve velmi napjaté atmosféře ze strany Baníku. Baník tak v prvním soutěžním utkání nového ročníku prohrál 4:3.

Branky: 5., 65. a 89. Noga Lukáš, 40. Samek Miroslav - 80. a 82. Izaiáš Tomáš, 68. Věčorek Aleš, ŽK: 26. Opluštil Jan, 69. Samek Miroslav, 82. Teofil Marek – 25. Kulhánek Martin, 76. Wojtyna Tomáš, 89. Hekera Aleš. Rozhodčí: Pasterčák Jozef - Klimek Tomáš, Bednář Marcel, Počet diváků: cca 100

TJ Bystřice: Galusik - Teofil M., Teofil L., Samek, Rusz - Placzek (46. Sniegoň), Klar, Buryan, Čmiel (65. Očadlík) - Noga, Opluštil (88. Kantor L.). Trenér: Koloničný Miloš

FK Baník Albrechtice: Hekera - Kulhánek, Věčorek A., Wojtyna, Čoček - Žyla D. (46. Kroužek), Kociolek Jakub, Hromada (65. Korzeniowski), Izaiáš - Goj, Béreš (46. Kociolek Jan). Trenér: Vychopeň Tomáš