V posledním domácím zápase sezóny hostíme Petřvald na Moravě

Poslední domácí zápas Baníku v této sezóně připadá na třetí neděli v červnu. V neděli zavítá na hřiště Albrechtic další zachraňující se celek, od 17:00 nastoupíme proti TJ Petřvald na Moravě. Albrechtičtí fotbalisté jsou dvě kola před koncem soutěže šestí, zatímco jejich soupeř nasbíral o sedm bodů méně a zaujímá osmou pozici. Baníkovci, i když prochází velkou herní krizi tak pomýšlejí pouze na vítězství, s domácími příznivci se chtějí loučit vítězně!

Baník prožívá špatné období

Poslední čtyři týdny vychází Baníku výsledkově tak, jak si asi nikdo nepředstavoval. Mužstvo vedené Tomášem Vychopněm jednou zvítězilo doma s týmem Dolní Lutyně a jinak dvakrát remizovalo doma s Frenštátem a se Sedlištěm a jednou prohrál v Raškovicích. Díky této moc nepovedené bilanci atakují Albrechtičtí i tak čtvrtou pozici, kde sezónu zakončili i v loňském roce. Momentálně jim se 36 body patří 6. místo, které drží se stejným počtem bodů i tým Čeladné a na čtvrtý tým Dolní Datyně ztrácí dva body.

V posledním kole remizovali baníkovci na domácím hřišti s týmem TJ BDSTAV Sedliště 3:3, když po poločase vedl Baník 2:0. V prvním poločase se prosadil Emil Béreš a Radim Smiga. Baník vedení z prvního poločasu neudržel a hosté skóre otočili, ovšem Baník se mohl v utkání spolehnout na Emila Béreš, který těsně před koncem vyrovnal na 3:3, a tímto výsledkem taky utkání skončilo. Baník tedy doma jen remizoval s týmem Sedliště 3:3. Autor dvou branek v utkání Emil Béreš se trefil na jaře potřetí, nejlepší střelce týmu Tomáš Věčorek má na kontě jedenáct branek a drží se v nejlepší šestce střelců I.A třídy sk. B. Gólmani Aleš Hekera a Jan Jaček dohromady šestkrát neinkasovali, což je pasuje mezi nejlepší pozici soutěže.

Petřvald po vítězství ve Vratimově se velmi přiblížil k záchraně soutěže

Stejně jako albrechtické mužstvo, také Petřvaldští neprožívají momentálně moc povedené období. Svěřenci trenéra Podveského z posledních pěti utkání vyhráli jen dvě. Petřvaldským vyšle hlavně vstup do jarní části, kdy bodovali ve čtyřech utkáních za sebou.

V jarní části soutěže mají Petřvaldští bilanci pěti výher, dvou remíz a čtyř porážek. Petřvaldským tak po 24 odehraných kolech náleží 8. místo, když získali 29 bodů. V kádru našeho soupeře nalezneme nejlepšího střelce s počtem osmigólu. Je jím Jiří Malúš. Jeho spoluhráči z branky Michal Kotrba a Jan Klečka udrželi dohromady celkem pět čistých kont.

V posledním kole vyhrál Petřvald v důležitém utkání o záchranu na hřišti Vratimova 0:1. Toto vítězství velmi přiblížilo hráče Petřvaldu k záchraně, kterou již mají docela jistou.

Vzájemná bilance: lepší pro Petřvald

Oba týmy se spolu v rámci I.A třídy utkaly celkem pětkrát a albrechtičtí hráči zvítězili v jednom případě. Další dva zápasy skončily remízou a dvakrát se radovali hráči Petřvaldu. Poslední utkání sehráli tyto dva týmy na podzim v Petřvaldě, kde rozhodli domácí o svém vítězství třemi góly ve druhém poločase a připsali si tři body. Baník tak má Petřvaldu co vracet!

Předzápasové statistiky:

Vzájemné zápasy obou soupeřů:

Sezona 11/12: PETŘVALD N.M. - BANÍK 0:0, BANÍK - PETŘVALD N.M. 1:2

Sezona 12/13: PETŘVALD N.M. - BANÍK 0:1, BANÍK - PETŘVALD N.M. 2:2

Sezona 13/14: PETŘVALD N.M. - BANÍK 3:0

Poslední vzájemný zápas:

TJ Petřvald na Moravě - FK Baník Albrechtice 3:0 (3. kolo, neděle 25.8.2013)
Branky: 53. Gaži, 63. Malý, 69. Jaščišák Jan
TJ Petřvald na Moravě: Kotrba - Huvar R., Jaroš M., Špaldoň, Šarina - Koprajda (42. Chrašč, 77. Paulus P.), Augustýnek, Gaži, Jaroš V. - Malý, Jaščičák J. (81. Válek)
FK Baník Albrechtice: Jaček - Novák, Věčorek A., Věčorek T., Žyla D. - Godyň (67. Kociolek Jakub), Korzeniowski, Pařík M., Smiga (57. Dorozlo) - Kociolek Jan, Béreš.

Poslední zápasy obou soupeřů:

FK Baník Albrechtice - TJ BDSTAV Sedliště 3:3 (24. kolo, neděle 8.6.2014)
Branky: 2. a 87. Béreš, 18. Smiga - 68. a 85. Krejčok, 62. Sekanina
FK Baník Albrechtice: Jaček - Kroužek, Věčorek A., Věčorek T., Čoček - Korzeniowski - Kociolek Jakub (46. Novák), Pařík M., Žyla D. (54. Dorozlo) - Béreš, Smiga (59. Wojtyna).

FC Biocel Vratimov - TJ Petřvald na Moravě 0:1 (24. kolo, sobota 7.6.2014)
Branky: 61. Hýl
TJ Petřvald na Moravě: Klečka - Huvar, Hýl Martin, Musil (46. Noštinský), Paulus (46. Válek) - Gaži, Jaroš V. - Jaščičák, Coufal, Šarina - Malúš (46. Chrašč)

Přijeďte naše hráče podpořit v posledním domácím mistrovském utkání tohoto ročníků!!!

Utkání celků FK Baník Albrechtice - TJ Petřvald na Moravě se hraje v neděli 15. června od 17 hodin. Přijďte se s fotbalisty Baníku rozloučit, čeká je poslední utkání před domácím publikem! Naši fotbalisté budou Vaši podporu potřebovat! A tak neváhejte a přijďte na toto poslední domácí utkání!