V předposledním domácím zápase remizoval Baník s týmem Sedliště 3:3

V předposledním domácím zápase ročníku 2013/2014 nastoupil Baník na domácím hřišti. Do Albrechtic dorazil v tomto utkání zachraňující se tým TJ BDSTAV Sedliště. Na první gól se nečekalo dlouho. Ve druhé minutě Kroužek našel přesným centrem Emila Béreše a ten zakončil hlavou přesně - 1:0. V 18. minutě se albrechtické ochozy radovaly podruhé. Po přihrávce Korzeniowského se zjevil před prázdnou brankou Radim Smiga a ten se nemýlil - 2:0. Baník tak po prvním dějství vedl 2:0. Do druhé půle vstoupili lepé hosté. V 62. minutě totiž po přihrávce Krejčoka dostal míč do brány Tomáš Sekanina - 2:1. Zanedlouho přišla další branka hostů. Na přesnou přihrávku Sekaniny si v 68. minutě naběhl Dominik Krejčoka a vyrovnal - 2:2. A aby toho nebylo málo, v 85. minutě poslal hosty do vedení svým druhým gólem hlavou Dominik Krejčok a hosté tak otočily výsledek - 2:3. Baník se ještě naštěstí dočkal vyrovnání, které zařídili svým druhým gólem Emil Béreš, který v 87. minutě přehodil přesným lobem brankáře hostů - 3:3. Do konce zápasu již další branka nepadla, týmy se tak rozešly smírně 3:3.

FK Baník Albrechtice - TJ BDSTAV Sedliště 3:3 (2:0)

Před zápasem v Albrechticích celý den svítilo slunce a bylo velmi horké počasí. Trávník byl připraven ve výborném stavu. A dobře začal utkání i domácí Baník. Ve 2. minutě totiž poslal Baník do vedení přesnou hlavičkou Emil Béreš po perfektním centru Kroužka - 1:0. Další minuty se nesly ve slušném tempu. A domácí byli dál při chuti, po přihrávce Tomáše Věčorka se dobře uvolni přes obránce Emil Béreš a vyslal střelu, ale jen do náruče brankáře. I hosté se drali dopředu, a to se jim stalo v 18. minutě osudným, když se po ztrátě míče hostů za otevřenou obranou zjevil z celá osamocený Korzeniowski, který poslal přesnou přihrávku před prázdnou branku na Radima Smigu a ten se nemýlil - 2:0. Jedinou velkou šanci měli hosté v prvním poločase ve 40. minutě, kdy po centru nastřelil hlavou Krejčok břevno od kterého se míč odrazil na Sekaninu, který hlavou mířil jen do rukou brankáře Jačka. Po prvním poločase tak Baník držel skvělé a zasloužené vedení 2:0.

Do druhého poločasu se počasí vůbec neumoudřilo a stale se hrálo se vydatného horka. Hosté začali druhou půli šanci Krejčoka, který však po centru hlavou mířil nad bránu Baníku. V 58. minutě přišel rozhodující moment utkání, kdy Baníkovci předvedli povedenou akci, ve které se objevil na konci akce Libor Novák tváří v tvář brankáři Šupolíkovi a úspěšný byl hostující gólman který Libora Nováka ve velké příležitosti vychytal a nedovolil, vstřelit Baníku třetí gól. A tak se v 62. minutě potvrdilo otřepané pravidlo nedáš - dostaneš, kdy se poprvé trefili hosté. Útočník hostů Krejčok se dostal k míči a přihrávkou pod sebe před brankou našel Tomáše Sekaninu, který nezaváhal a snížil stav utkání - 2:1. Sedliště se tak dostalo na odstřel jedné branky. A hosté zanedlouho pálili znovu. V 68. minutě se po přizemním centru od Sekaniny z levé strany a zaváhání domácí obrany prosadil Dominik Krejčok - 2:2. Sedliště tak vyrovnalo a utkání dostalo nový náboj. Baník navíc viditelně vypadl z tempa, což Sedliště v 85. minutě potrestalo potřetí. To se hlavičkou prosadil svým druhým gólem Dominik Krejčok - 2:3. Bylo tak po senzačním vedení domácích, ti navíc vůbec nepřipomínali tým z první půle. V těchto okamžicích nebyl obraz hry příliš atraktivní a Baník se prezentoval většinou nakopávanými balony, které nikam nevedly a vypadalo to, že si hosté odvezou všechny tři body, ale nestalo se, jelikož Baník má ve svém týmu naštěstí Emila Béreše, který se v 87. minutě po zaváhání hostující obrany dostal k míči a přehodil perfektním lobem vyběhnutého gólmana Sedliště, čím zachránil v dobře rozjetém utkání Baníku alespoň jeden bod - 3:3. V závěru se zápas už dohrával jen z povinnosti a zajímavé šance k vidění nebyly. Baník tak v předposledním domácím zápase sezony remizoval s týmem TJ BDSTAV Sedliště 3:3.

Baníkovci tak opět doma jen remizovali a na vítězství si tak budou muset stále počkat. V dalším kole se svěřenci Tomáše Vychopně představí opět doma, kdy v posledním domácím zápase sezóny přivítají hráče z Petřvaldu na Moravě.

Branky: 2. a 87. Béreš Emil, 18. Smiga Radim - 68. a 85. Krejčok Dominik, 62. Sekanina Tomáš, ŽK: 72. Věčorek Tomáš - 71. Kovalík Tibor, Rozhodčí: Fanc Josef - Papuga David, Chýlek Martin, Počet diváků: cca 120

FK Baník Albrechtice: Jaček - Kroužek, Věčorek A., Věčorek T., Čoček - Korzeniowski - Kociolek Jakub (46. Novák), Pařík M., Žyla D. (54. Dorozlo) - Béreš, Smiga (59. Wojtyna). Trenér: Vychopeň Tomáš

TJ BDSTAV Sedliště: Šupolík - Kmošťák, Javorek, Foukal, Prudký (62. Koníček F.) - Kovalík, Mokroš, Bílek (62. Majer T.), Pohludka - Krejčok, Sekanina. Trenér: Sláma Josef