V sobotu ve 20. kole vyzveme Sedliště

V Albrechticích bude v sobotu k vidění hodně zajímavý a důležitý duel. Oba soupeře dělí v tabulce pouze bod. Baníkovci mají před týmem Sedliště jeden bod náskok. I proto můžeme očekávat další nesmírně těžkou bitvu o cenné body. Podzimní duel skončil remízou. Jak dopadne tento velmi zajímavý duel? To se dozvíte v sobotu 18. dubna odpoledne od 16:00 hodin!

Baník na jaře bodoval i ve třetím utkání

I na třetí pokus se baníkovcům podařilo opět bodovat v jarní části, kdy v minulém kole dovezli ze hřiště soupeře jeden bod. Svěřenci Tomáše Vychopně uspěli na horké půdě v derby ve Stonavě, kde remizovali stejným výsledkem jako doma na podzim, a to 3:3. Do vedení se dostali domácí, ale Baníkovci dokázali zásluhou Jakuba Kociolka a poté šli po přesné trefě Honzy Kociolka do vedení. Baníkovci vstřelili i třetí gól, který měl opět na svědomí Jakub Kociolek. Domácí stihli ještě do konce prvního poločasu snížit a ve druhém poločase dokonce vyrovnat a určili tak konečný stav utkání 3:3 a Baník si tak z horké půdy ze Stonavy z derby odvezl domů cenný jeden bod.

Albrechtičtí fotbalisté měli ve Stonavě několik příležitostí ke vstřelení vítězné branky, ale nebylo jim přáno. Připsali si tak druhou remízu v řadě a aktuálně tak mají 20 bodů, což je pasuje na 10. místo.

Tým Sedliště v minulém kole doma v důležitém utkání zvítězil

Celek vedený zkušeným Petrem Nesrstou do jara nevstoupil ideálně, když doma prohrál v důležitém utkání s týmem Dolní Lutyně 0:3. Druhé utkání na jaře měli sehrát hráči Sedliště na půdě Dobratic, ale kvůli nepříznivému počasí toto utkání neodehráli, a tak sehráli další mistrovské utkání na jaře hráči Sedliště doma v minulém kole s týmem Bystřice, kterou doma porazili 4:2. Branky domácího Sedliště vstřelili Dominik Krejčok, který zaznamenal dvě trefy a po jedné brance si připsali Tomáš Hrdý a Tomáš Sekanina.

Výhra na domácím hřišti proti Bystřici pasovala svěřence trenéra Petra Nesrsty na 11. místo hned za Baníkem se ziskem 19 bodů. Tudíž hráči Sedliště ztrácí na Baníkovce jen jeden jediný bod a plus mají hráči Sedliště zápas k dobru.

Baníkovcům se proti Sedlišti daří. Bude to platit i po sobotním utkání?

Podzimní měření sil zvládli lépe albrechtičtí hráči, kteří orámovali poločasovou přestávku dvěma góly a domácí jen jedním. Ve druhém poločase vstřelili oba soupeři po jedné brance, tudíž Baníkovci zvítězili 3:2. Baník poslal do vedení v 8. minutě Jan Kociolek. Poté se trefil za Baník ve 28. minutě Jaroslav Goj a vítěznou trefu Baníku zaznamenal David Dorozlo. Za domácí se dvakrát trefil Dominik Krejčok. Oba týmy se v minulé sezoně potkali proti sobě poprvé a lepší bilanci mají Baníkovci, kteří ze tří odehraných utkání dvakrát zvítězili, a jednou se zrodila remíza. Baníkovci tak s týmem Sedliště ještě neprohráli, a tak věříme, že to bude i po sobotním utkání pokračovat. Utkání má výkop v 16:00, tak přijďte vytvořit našim hráčům k tomuto důležitému utkání vynikající bouřlivou kulisu!

Předzápasové statistiky:

Poslední vzájemný zápas:

TJ BDSTAV Sedliště - FK Baník Albrechtic 2:3 (7. kolo I.A třídy sk. B, sobota 20.9.2014)
Branky: 43. a 55. Krejčok Dominik - 8. Kociolek Jan, 28. Goj Jaroslav, 50. Dorozlo David
TJ BDSTAV Sedliště: Majer D. - Hybel, Javorek, Foukal, Kmošťák - Bílek - Mokroš, Sekanina, Faruga (70. Koníček F.), Kaňok - Krejčok
FK Baník Albrechtice: Hekera - Kulhánek, Věčorek A., Kroužek (60. Žyla D.), Wojtyna - Kociolek Jakub, Dorozlo, Korzeniowski, Izaiáš - Goj, Kociolek Jan (82. Šlampiak). Trenér: Vychopeň Tomáš

Poslední zápasy obou soupeřů:

SK Stonava - FK Baník Albrechtice 3:3 (19. kolo I.A třídy sk. B, 11.4.2015)
Branky: 16. Macko Martin, 42. Kisel Ivo, 58. Feber Tomáš - 17. a 40. Kociolek Jakub, 39. Kociolek Jan
FK Baník Albrechtice: Hekera - Korzeniowski, Věčorek A., Dorozlo, Wojtyna - Parchanský (60. Smiga), Široký, Kociolek Jakub, Izaiáš (75. Šlampiak) - Žyla D., Kociolek Jan (79. Čoček)

TJ BDSTAV Sedliště - TJ Bystřice 4:2 (19. kolo I.A třídy sk. B, 11.4.2015)
Branky: 10. a 90. z pok kopu Krejčok Dominik, 7. Hrdý Tomáš, 87. Sekanina Tomáš - 28. Opluštil Jan z pok. kopu, 35. Čmiel Jakub
TJ BDSTAV Sedliště: Šupolík - Hybel, Javorek, Hrdý, Majer T. - Mokroš, Pohludka, Kovalík, Bílek - Sekanina, Krejčok

Vzájemné zápasy obou soupeřů:

Sezona 13/14: SEDLIŠTĚ - BANÍK 1:3, BANÍK - SEDLIŠTĚ 3:3
Sezona 14/15: SEDLIŠTĚ - BANÍK 2:3

Utkání 20. kola I. A třídy skupiny B začíná na albrechtickém stadionu v sobotu 18. dubna! Čas výkopu je v 16:00 hodin. Zápas bude řídit trojice sudích Žáček - Uličný, Podracký. Jak toto další mistrovské jarní utkání dopadne, Vás budeme informovat na našem webu. Přijďte podpořit naše hráče v tomto dalším těžkém utkání! Náš tým potřebuje vaši podporu!