Vstup do jara se nepovedl, Baník prohrál 2:3

V neděli 30. března odstartovala pro naše hráče jarní část I.A třídy skupiny B. V 17. kole nastoupil Baník na hřišti týmu TJ Bystřice. Do utkání vstoupil lepé domácí hráči, ale byl to právě Baník, který vstřelil úvodní gól. V 8. minutě totiž umístil centr Libora Nováka přesnou střelou do sítě domácích Marek Korzeniowski - 0:1. Domácí se ale dočkali vyrovnání v 15. minutě, když se štěstím dostal míč do branky Patrik Placzek - 1:1. Ve 39. minutě se domácí dostali do vedení, když hlavní rozhodčí Chýlek odpískal pokutový kop, který viděl jen on sám. Pokutový kop proměnil Jan Opluštil - 2:1. Baníku se ale ještě povedlo do konce prvního poločasu vyrovnat ve 44. minutě zásluhou Marka Korzeniowského - 2:2. První poločas tak skončil remízou 2:2. Ve druhém poločase padl už jen jeden gól, který vstřelili domácí, a to v 87. minutě když si domácí hráč Jakub Rusz zpracoval míč rukou, kterou rozhodčí neviděl nebo „nechtěl“ vidět a vyslal střelu, která se ještě odrazila o břevno a skončila v bráně - 3:2. Baníku tak vstup do jara nevyšel. K tomuto utkání stačí říct jen, že to co jsme všichni očekávali, se stalo!

TJ Bystřice - FK Baník Albrechtice 3:2 (2:2)

Zimní příprava je minulostí a pro Baník začala jarní část sezóny 2013/2014, do které svěřenci trenéra Vychopně vstupují z 2. příčky. V 17. kole zajížděli baníkovci na hřiště soupeře, aby se v areálu v Bystřici postavili proti domácím fotbalistům TJ Bystřice. Bystřičtí nastoupili do utkání kompletní a v sestavě trenéra Koloničného se objevili i nový hráči ze Slovenska Pavol Puraš a Stanislav Žubor. Zato Baníkovcům chyběli tři hráči základní sestavy, a to Jiří Kroužek, Ondřej Čoček a Miloš Široký. V sestavě Baníku se objevila nová posila Roman Bizyk. Ted již k samotnému utkání.

Zápas týmů, které dělily v tabulce jedenáct místa a osmnáct bodů, začal zostra. Hned v první minutě střílel těsně vedle branky Buryan. V úvodních minutách byli aktivnější domácí hráči. Další šanci domácích měl ve 4. minutě Opluštil, který z brejkové situace nastřelil tyčku Jačkovi branky. V 6. minutě se dostal k míči Lukáš Noga a vyslal střelu, která skončila jen vedle Baníkovské branky. Domácí své úvodní šance nevyužili a tak zahrozil Baník. Po faulu zahrával Baník trestný kop, Libor Novák vyslal centru, který přesnou střelou umístil do domácí branky Marek Korzeniowski - 0:1. V 11. minutě mohli hráči Bystřice vyrovnat, ale Nogu skvělé vychytal brankář Jaček. O čtyři minuty později se však domácí dočkali vyrovnání, když střela Patrika Placzka ke smůle Baníku skončila za zády gólmana Jačka - 1:1. Ve 20. minutě se objevil sám před brankářem Tomáš Věčorek tomu ale domácí brankář Gasczyk nedovolil skórovat a jeho pokus zneškodnil. Hned za minut se objevil v další obrovské příležitosti domácí útočník Lukáš Noga toho, ale opět skvělé vychytal brankář Jaček. Ve 30. minutě vyslal z dálky tvrdou střelu Libor Novák, domácí brankář si však, ale s jeho pokusem poradil. Za dvě minuty se objevil v dobré příležitosti před brankářem Tomáš Věčorek a opět byl úspěšnější domácí brankáře. Ve 39. minutě přišel hodně sporný moment. Před šestnáctkou Baníku byl faulován jeden z albrechtických hráčů, ale hra pokračovala dál a jeden z domácích hráčů souboj s Danielem Žylou neustal a hlavní rozhodčí Chýlek z ničeho nic, aby před tímto momentem odpískl faul domácího hráče tak odpískl pokutový kop, který viděl jen on sám. Domácí hráče Jan Opluštil pokutový kop proměnil a poslal domácí do vedení - 2:1. Už to vypadalo, že první poločas dopadne výsledkem 2:1 pro domácí, ale nestalo se, protože Tomáš Věčorek zatáhl míč do lajny, přihrál pod sebe na naběhnutého Marka Korzeniowského, který střelou z levé nohy na bližší tyč srovnal skóre utkání - 2:2. Zbytek první půle již nic zásadního nepřinesl, a tak se šlo do kabin za remízového stavu 2:2.

Druhé dějství začalo náporem Baníku. Ve 47. minutě se totiž objevil v obrovské příležitosti střelec dvou branek Baníku Marek Korzeniowski, který tentokrát sám před brankářem neuspěl, domácí gólman jeho pokus vyrazil na kopačky Béreše, který ale prázdnou branku přestřelil. V 58. minutě zahrával přímý kop Dorozlo, který našel svým centrem Béreš, který ale z nadějné pozice branku přestřelil a v té stejné minutě mohli jít do vedení domácí, jelikož obrovskou příležitost měl opět útočník Lukáš Noga, kterého ale na dvakrát vychytal brankář Jaček. Další šanci v utkání měl opět domácí Noga, který obstřelil brankáře Jačka, ale i branku. V 70. minutě padla pátá branka v utkání, kterou vstřelil Korzeniowski, ale ta prý pro údajnou ruku kterou odpískal hlavní rozhodčí Chýlek, nebyla uznána. Poté přišla šance z domácí strany, kterou měl opět útočník Noga, který měl velmi dobrou příležitost na vstřelení branky tu, ale svou střelou netrefil. A tak mohlo udeřit na druhé straně, kdy se dostal do velmi zajímavé šance Tomáše Věčorek ten, ale jako domácí útočník se ze vstřeleného gólu neradoval. Několik desítek domácích diváků se mohlo zaradovat v 87. minutě. Domácí hráč Jakub Rusz se dostal k míči, který evidentně zpracoval rukou, kterou všichni viděli jen ne hlavní rozhodčí Chýlek, a vyslal střelu, která zapadla o břevno do sítě Baníku - 3:2. Tři minuty před koncem se tak domácí dostali do vedení neregulérní brankou, ale Baníkovci mohli ještě v 90. minutě skóre srovnat, jelikož Baník zahrával standartní situaci a míč se dostal až do šestnáctky domácích, kde zahrál jasně a evidentně rukou domácí hráč a měl se kopat pokutový kop, který ale hlavní rozhodčí Chýlek neodpískal, protože místo toho aby odpískl pokutový kop tak odpískal konec utkání. To bylo vše, co zápas nabídl, a tak si Baník domů veze na úvod jara prohru 2:3 a k tomuto utkání stačí říct jen, že to co jsme všichni očekávali, se stalo!

Úvodní jarní zápas Baníku tak nevyšel a na úvod jarní části si Baníkovci připisují porážku 3:2. O reparát se baníkovci pokusí příští týden, kdy doma přivítají silnou Čeladnou.

Branky: 15. Placzek Patrik, 39. Opluštil Jan z pen., 87. Rusz Jakub - 8. a 44. Korzeniowski Marek, ŽK: 47. Puraš Pavol, 89. Teofil Lukáš - 40. Žyla Daniel, 49. Bizyk Roman, 76. Novák Libor, Rozhodčí: Chýlek Martin - Závodný Vít, Žvak Kamil, Počet diváků: cca 200

TJ Bystřice: Gasczyk - Sniegoň (89. Bodeček), Klár, Teofil L., Teofil M. - Placzek (87. Staniek), Buryan, Žubor, Opluštil (73. Rusz) - Noga, Puraš. Trenér: Koloničný Miloš

FK Baník Albrechtice: Jaček - Novák, Věčorek A., Wojtyna, Žyla D. - Bizyk (56. Pařík M.), Dorozlo, Korzeniowski, Kociolek Jakub - Věčorek T., Béreš. Trenér: Vychopeň Tomáš