Vychopeň: Nedáváme góly ani z vyložených pozic

Albrechtický trenér Tomáš Vychopeň byl po utkání doma s týmem Sedliště zklamaný. Prohra se sousedem v soutěžní tabulce se Vychopňovi nehodnotila lehce. Mužstvo Baníku dvakrát v utkání vedlo, ale přesto zbytečně prohrálo výsledkem 2:3.

Hodnocení utkání začal trenér Baníku s tím, že proti sobě nastoupila skoro stejná mužstva, co se týče hry. „Nastoupila proti sobě mužstva vyznávající podobný styl fotbalu jako je ten náš, a to je hra do kombinace, využívání celoplošné, z překvapivými momenty v průběhu hry. Sedliště u nás hrály podobně,“ řekl na úvod hodnocení trenér Baníku.

Baníku se první poločas povedl, dostal se do vedení, které mohl několikrát navýšit. „Dostali jsme se do vedení 1:0 ve 37. minutě, ale soupeř v začátku byl aktivnější a první šanci na vstřelení měl on. My jsme měli taky ještě jednu šanci před tím, než jsme dali první gól tuším po rohu Krouža (Jiří Kroužek), kdy hlavou netrefil z pěti metrů, takové šance by se měly dát proměnit kulečníkovým tágem a my takové šance v každém zápase neproměňujeme nikým neatakování. Do šaten jsme šli ve vedení 1:0,“ popsal první poločas lodivod albrechtické lavičky.

Albrechtický trenér si myslel, že jeho tým to dotáhne po prvním poločase do vítězného konce, ale nestalo. „Druhý poločas začal podobně, hráli jsme aktivní pohledný fotbal, jak se říká nahoru - dolů. Soupeř vyrovnal, a tak se začínalo od znova, my ovšem zakrátko zvýšili na 2:1 a už to vypadalo, že to dotáhneme do vítězného konce, ale nedotáhli jsme to ani na remízu ke které bylo kousek. Přišla chybička ve středu hřiště, Koci (Jakub Kociolek) ztratil míč, soupeř přešel do brejku, no a přečíslením v šestnáctce dokopl balón z několika metrů do sítě, po našem neodkopu Kořenem (Marek Korzeniowski). Bylo 2:2 a několik minutek do konce, říkám si další remíza, ale nakonec jsme nedokázali ani toto. Sedliště nám přidalo ještě třetí branku a my s hlavami dolů,“ mrzelo Tomáše Vychopně.

Dále pokračoval ve svém hodnocení kouč Baníku hodně špatnými slovy. Jsem z toho přešlý, otrávený ne řeknu to naplno zhnusený. Celou noc jsem nespal, škubalo se mnou na posteli, chytaly mě asi neurotické záchvaty. Ty záchvaty na mě už asi přichází díky těm naším neproměněným šancím, co jak jsem řekl, že se dají proměňovat kulečníkovým tágem a ne nohama a hlavou jak se proměňovat má,“ řekl zcela výstižně Tomáš Vychopeň.

Baníkovci doplácejí na neproměňování šanci již delší dobu. „Toto trvá bez přestávky už téměř tři roky. Nedáváme góly ani z vyložených pozic. Na trénincích se tomu věnujeme takřka vždy a žádný výsledek se nedostavuje. Pořád jen slyším, že se to zlomí, ale kdy přijde ten den,“ zamyslel se trenér Baníku.

Nyní je před Albrechticemi těžký zápas ve Vratimově. Tedy nic lehkého. No další den jsem už spal dobře a už se pečlivě připravuji na Vratimov. Po prohře se Sedlištěm by chtělo zase urvat nějaký bodíček, neboť ta tabulka se pomalu začíná dělit a my musíme utíkat z padající zóny. Musíme do soboty zapomenout na zápas se Sedlištěm a být nažhavení na Vratimov,“ dodal na závěr albrechtický kouč.