Za tři body! Baník porazil v souboji o druhé místo Čeladnou 3:0

Souboj s Čeladnou byl pro baníkovce jarní domácí premiérou a k tomu to byl šlágr kola I.A třídy od druhé místo. Od začátku utkání se hrál na poměry A třídy velmi kvalitní zápas. Baníkovci chtěli po úvodní porážce v Bystřici zvítězit, ale soupeř byl jeden z velmi těžkých. První poločas, ve kterém se na obou stranách urodilo několik málo šancí, skončil nerozhodně 0:0. Druhý poločas už branky přinesl a to v rozmezí 55. - 61. minuty, kdy Baníkovci třemi zásahy rozhodli ve velmi kvalitním utkání o vítězství 3:0. Baník se tak mohl radovat z plného bodového zisku a plus svému soupeři odskočil na čtyři body.

FK Baník Albrechtice - SK Beskyd Čeladná 3:0 (0:0)

První poločas: kvalitnímu fotbalu chyběli jen góly

Od úvodního hvizdu utkání se hrál velmi kvalitní fotbal, ale na první zajímavější moment se čekalo až do 20. minuty. To byl v akci střelec dvou branek z minulem kola Korzeniowski, který za hranici velkého vápna střílel svou technickou střelou těsně mimo. Hned o pár vteřin později mohl na druhé straně skórovat Palej, ten ale míč do branky v nadějné pozici nedostal.  Běžela 24. minuta a u míče byli domácí hráči Baníku, Dorozlo dostal míč na Tomáše Věčorka, který si chtěl obhodit obránce Čeladné Lumíra Neuwirtha, kdyby se mu to povedlo, šel by sám na branku hostů, to se mu ale nepovedlo, jelikož obránce Čeladné zastavil míč rukou a Baníkovci těsně před šestnáctkou Čeladné zahrávali přímý volný kop, který si vzal na starost Dorozlo a vyslal pokus, který skončil těsně nad brankou brankáře Murína. Ve 27. minutě vyslal centr Dorozlo. Jeho centr proletěl, až na zadní tyč, kde nabíhal Libor Novák ten se, ale ke smůle Baníku před brankou do zakončení nedostal. Ve 30. minutě se těsně před šestnáctkou pískala zase ruka na straně domácích. Exekutorem přímého volného kopu hostů byl Padych, který vyslal krásnou střelu, se kterou si však fantastickým způsobem poradil brankář Jaček a míč vyrazil na rohový kop. V závěru prvního poločasu zahrozili po dlouhém autu hosté, kdy hlavičkoval Palej, ani jeho pokus se však neujal. Poločasové skóre tak bylo 0:0.

O vítězství rozhodla šestiminutovka

I začátek druhého poločasu přinesl totožný obraz hry jako poločas první. Hrál se opět kvalitní fotbal. Do druhého poločasu vstoupili lepé hosté. První šanci druhého poločasu měl nešťastník utkání Lumír Neuwirth, který ve velmi nadějné pozici po centru se dostal k hlavičce, ale proti prvnímu gólu byl brankář Jaček, který si s tímto pokusem poradil. Hned za dvě minuty měli hráči Čeladné ještě lepší pozici na vstřelení úvodního gólů, ale proti byl opět skvělý brankář Jaček, který si se střelou Paleje poradil. Poté zanedlouho přišly pro Baník šťastné okamžiky. V 55. minutě totiž po dobré spolupráci se objevil v dobré příležitosti Béreš, který vyslal střelu a ta mířila přesně za záda brankáře Murína, ale tento pokus ovšem v brance neskočil, jelikož hráč Čeladné Lumír Neuwirth ve skluzu zastavil míč rukou a hlavní rozhodčí Mankovecký správně odpískal pokutový kop. Pokutový kop Baníku si vzal na starost Tomáš Wojtyna, který nechytatelnou střelou poslal Baník do vedení - 1:0. Baníku tato branka velmi pomohla a v 59. minutě vstřelil Baník druhý gól v utkání. K míči se dostal Dorozlo přihrál na Bizyka, který míč prodloužil na Tomáše Věčorka. Útočník Baníku Tomáš Věčorek si obhodil obránce Čeladné a našel nabíhajícího Libor Nováka, který krásnou střelou na zadní tyčku obstřelil brankáře hostů - 2:0. Krásný fotbalový moment! A aby toho nebylo málo tak hned za dvě minuty, a to v 61. minutě přišel další gól Baníku. Po přihrávce Kroužka se dostal míč na kopačky Libor Nováka, který krásným způsobem našel na druhé stráně hřiště naběhnutého Davida Dorozlo, který krásnou přihrávku Libora Nováka poslal tvrdou a přesnou střelou na vzdálenější tyčku a Baník vedl již - 3:0. Brankář Murín byl bez šance. Po inkasovaných brankách zůstal obraz hry úplně stejný, hrál ze stále velmi kvalitní fotbal a hráči Čeladné mohli skóre utkání snížit. Nejprve měl dobrou příležitost Padych, ale opět byl proti vynikající brankáře Jaček. Největší příležitost však zazdil v 79. minutě Lumír Neuwirth, který v samostatném uniku na brankáře nastřelil jen tyčku. Poslední příležitost v utkání měl v 89. minutě střídající Marek Pařík, který po perfektním sólu Danka Žyly a následné přihrávce střílel z hranice pokutového území jen mimo branku hostů. Tato neproměněna šance však Baník nemusel mrzet, protože Baníkovci toto utkání zvládli a zvítězili po výsledku 3:0 a připisují si první jarní tři body a upevnili si druhou příčku v tabulce. Ještě k tomuto utkání musíme dodat, že v 86. minutě přišel hodně nešťastný moment pro hráče Lumíra Neuwirtha, když si úplně vyvrátil koleno, vůbec to nebyl hezký pohled. Pro špílmachra Čeladné to znamenalo odvoz do nemocnice a my mu přejeme brzké uzdravení a rychlý návrat na fotbalový trávník.

Branky: 55. Wojtyna Tomáš z pok. kopu, 59. Novák Libor, 61. Dorozlo David, ŽK: 58. Věčorek Tomáš, 65. Kroužek Jiří - 62. Palej Dominik, 55. Neuwirth Lumír, Rozhodčí: Mankovecký Tomáš - Potiorek Aleš, Kielar Jakub, Počet diváků: cca 200

FK Baník Albrechtice: Jaček - Kroužek, Věčorek A., Wojtyna, Žyla D. - Novák (64. Pařík M.), Široký, Korzeniowski (83. Kociolek Jakub), Dorozlo - Věčorek T. (85. Smiga), Béreš (58. Bizyk). Trenér: Vychopeň Tomáš

SK Beskyd Čeladná: Murín - Machanec, Liška O., Neuwirth L. (87. Tabášek), Pyšno - Pazděrný (60. Petr), Bláha, Staskevič, Pytlík (74. Chýlek) - Padych, Palej. Trenér: Nesrsta Petr