Za tři body! Baník vyhrál ve Staré Běle 0:1

Mistrovské utkání 22. kolo I. A třídy skupiny B bylo dnes k vidění na stadionu Staré Běle. Náš Baník zde hrál s místním týmem. První poločas se hrál v poklidu, nabídl poskromnu šancí na obou stranách. Hrálo se tak bez branek. Druhý poločas začali Baníkovci nejlépe, jak mohli - Baník díky brankové hlavičce Tomáše Kalety z 58. minuty totiž vedl 0:1. V dalším průběhu poločasu Baník dokázal udržet Starou Bělou na uzdě a veze si domů důležité tři body za výhru 0:1.

FK Stará Bělá - FK Baník Albrechtice 0:1 (0:0)

První poločas: pohledné akce byly téměř utopií

Stará Bělá nastoupila do utkání i s útočným duem Knápek-Stařičný. Poslední jmenovaný má velký obdiv, na to kolik má tento zkušený útočník let. Klobouk dolů před tímto hráčem. Baník nastoupil do utkání se čtyřmi změnami v sestavě, která hrála v minulém kole. Do utkání nenastoupil stoper Aleš Věčorek, kterého nahradil uzdravený Tomáš Wojtyna, místo Ondry Hanzela nastoupil na kraji pravé obrany Jirka Kroužek a místo Marka Paříka s Markem Korzeniowskim nastoupil do utkání Honza Kociolek a Danek Žyla. Teď už k samotnému zápasů. Úvodní minuty přinesly především hru ve středu hřiště, Baník se snažil držet míč, domácí se snažili dostat do útoku nakopávanými balony, ty však úspěch nepřinášely. První poločas přinesl jenom jednu vážnou situaci. To když David Dorozlo v 26. minutě zahrával za hranici šestnáctky volný přímý kop, který vyslal na branku domácích a brankář Murín jeho střelu jen vyrazil před dobíhající hráče, ale ani jeden hráč Baníku v závaru před brankou nedokázal dostat míč do sítě. Do konce poločasu se oba týmy snažily svého soupeře něčím překvapit, to se však ani Staré Běle, ani Baníku nepodařilo a do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu. V prvním poločase se hrál z obou stran velmi nezáživný fotbal.

Druhý poločas: Nakonec rozhodla hlavička Tomáše Kalety

Po změně stran pokračoval zápas téměř ve stejném duchu, hráči na obou stranách se marně snažili dostat do zakončení. To se ale podařilo v 58. minutě, kdy se náš tým dostal do vedení. To David Dorozlo poslal od rohového praporku balon do vápna na hlavu Jirky Kroužka, který tento centr prodloužil na zadní tyč, kde se k míči dostal Tomáš Kaleta, který zakončoval hlavičkou, a jeho pokus skončil v domácí bráně - 0:1!. Po zatím nepříliš pohledné hře se tak Baník dostal do jednobrankového vedení. Stará Bělá v těchto minutách znatelně povadla a Baník si tak mohl tvořit další brankové šance. Jedna taková přišla v 69. minutě, když po centru zakončoval hlavou Béreš, ale jeho pokus byl tečován mimo domácí branku. Hned krátce nato, také po centru mohl srovnat zkušený útočník Stařičný, jeho střelu naštěstí zneškodnil jistý Hekera. Hra už ale pomalu dostávala tempo. V dalších minutách se ale vše vrátilo k šedému průměru minut předešlých. Opět se hrálo především ve středu hřiště a několik přihlížejících diváků mohlo těšit alespoň vedení Baníku. V 79. minutě mohli naši hráči navýšit svoje vedení to, když po Paříkovém centru zakončoval Široký z první jen do ochranné sítě za brankou. Další šance přišla v 81. minutě, to když se po centru dostal ke střela střídající Borka, ale jeho pokus skončil těsně vedle. Poslední šance utkání nastal v 86. minutě, když se Borka řítil sám na branku domácích, domácímu brankář udělal kličku a měl před sebou prázdnou branku tu, ale netrefil, protože jeho pokus skončil těsně vedle domácí branky. Do konce zápasu si už Baník své vydřené vedení udržel a porazil tak poslední Starou Bělou 0:1. Baníkovci se tedy po třech zápasech, ve kterých nedokázali vyhrát, dočkali konečně vítězství.

Branky: 58. Kaleta Tomáš, ŽK: 32. Šťástka Tomáš - 43. Široký Miloš, Rozhodčí: Žáček Marek - Slaminka Jozef, Beran Jan, Počet diváků: cca 100

FK Stará Bělá: Murín - Jiřičný (71. Dziža), Šťástka R., Šťástka T., Nenička - Wendtner, Pohorelli, Molnár, Malík (61. Vápeník) - Stařičný, Knápek. Trenér: Štverka Václav

FK Baník Albrechtice: Hekera - Kroužek, Věčorek T., Wojtyna, Čoček - Široký, Kaleta, Dorozlo, Žyla D. (57. Pařík M.) - Béreš (77. Borka), Kociolek Jan (46. Novák). Trenér: Vychopeň Tomáš