Zápas hrůzy. Baník prohrál doma s týmem Veřovic 1:5

Zápasem 22. kola o tomto víkendu pokračovala I.A třída skupiny B. V nedělním odpoledni nastoupili hráči Baníku Albrechtic na domácím hřišti proti týmu AFC Veřovice. Utkání nemělo předem jasně daného favorita, obě mužstva se totiž v tabulce pohybují v těsné blízkosti. V celém zápase ale byli lepším týmem hosté, kteří měli více ze hry, a častěji se jim dařilo Baník zatlačit do jeho obranného pásma. Převaha Veřovic vyústila v první gól v síti Jana Jačka už v 6. minutě, když hosté potrestali chybu Baníkovské obrany a vedli 0:1. Střelcem první branky hostů byl Michal Hanko, který potrestal v 11. minutě chybu Aleše Věčorka a poradil si i s brankářem Jačkem a hosté rázem vedli již 0:2. Tohle byl pro Baník hodně krutý začátek utkání. Baník tak po prvním poločase prohrával 0:2. A druhý poločas se pod zataženými nebesy stal pro Baník doslova očistcem. V 55. minutě to pro Baník ještě vypadalo dobře, když se trefil přesně k tyčce z přímého volného kopu Libor Novák a snížil na 1:2, ale v 68. minutě to pro Baníkovce vypadalo opět špatně, kdy na 1:3 pro hosty zvýšil Knybel. Tím Veřovice odstartovali svoji exhibici ve druhém poločase. Hned v 86. minutě přidal další branku Michal Hanko, který zaznamenal třetí gól v utkání, a v 89. minutě dokonali hosté dílo zkázy, když na konečných hrozivých 1:5 upravil hostující Ondřej Matúš. Baník tak dostal doma opět přísnou lekci a po remíze ve Stonavě přichází ledová sprcha v podobě porážky o čtyři branky na domácí půdě.

FK Baník Albrechtice - AFC Veřovice 1:5 (0:2)

Trenér Baníku Tomáš Vychopně poslal do zápasů stejnou sestavu, která přivezla ze sousední Stonavy z minulého kola jeden bod za remízu 1:1.

Od úvodu utkání byly k vidění pěkné fotbalové okamžiky. Bohužel pro Baník hlavně ze strany hostů. Veřovičtí fotbalisté, kteří před tímto utkáním drželi čtyř zápasovou vítěznou sérii, a jejich útočné výpady byly hodně nebezpečné. Jak je známo, tým Veřovic spoléhá hlavně na svoje rychlé hráče v brejkových situacích. A jeden takový nastal v 6. minutě, když chybu obrany Baníku potrestal Michal Hanko a svou střelou poslal hosty do vedení - 0:1. V 10. minutě hry mohlo být na střídačce Baníku veselo. Na rohový kop Marka Paříka si vyskočil Tomáš Věčorek a hlavičkoval, jenž ke smůle Baníku jeho pokus skončil na břevně hostující branky. Prakticky z protiútoku odpověděli hosté, když Aleše Věčorka obral o míč střelec první branky Michal Hanko a řítil se sám na brankáře Jačka, kterého přehodil a poslal Veřovice do dvoubrankového vedení - 0:2. Tohle byl pro Baník krutý a nečekaný začátek. Snížit mohl Tomáš Věčorek, ale proti byl brankáře Sypták, který jeho pokus zneškodnil. Po hodně zajímavém začátku přišla další šance až v 36. minutě, když po centru nikým neatakovaný hlavičkoval ve velmi nadějné pozici hostující Satek toho, ale vychytal skvělým způsobem brankáře Jaček. Poslední šanci prvního poločasu měli hosté, a to konkrétně Satek, který z hranice pokutového území střílel těsně vedle tyčky domácí branky. První poločas tak skončil výsledkem 0:2 pro hosty z Veřovic.

Pokud byli baníkovci po první půli zklamaní, pak druhý poločas pro ně musel být noční můrou. Ale na začátku druhého poločasu to tak, ale nevypadalo. Střídající Béreš, který nahradil Aleše Věčorka se po centru Danka Žyly dostal na přední tyčce k zakončení, ale jeho pokus hlavou zneškodnil obránce na rohový kop. Pravidlo nedáš - dostaneš se mohlo projevit v následující šanci Michala Hanka, který zakončoval po centru hrudi a mířil jen těsně mimo domácí bránu. V 55. minutě to vypadalo pro Baník dobře, kdy po faulu na Danka Žylu přišla za hranici pokutového území možnost přímého volného kopu, míče se zmocnil Libor Novák a vyslal střelu přes zeď přesně k bližší tyčce a jeho pokus skončil až za brankovou čarou - 1:2. V 64. minutě to mohlo pro Baník vypadat ještě lepé, když na rohový kop Dorozla si naběhl Tomáš Věčorek, ale jeho pokus hlavou skončil těsně mimo Syptákovou branku, a tak přišla zmiňovaná noční mura, kdy se hosté dočkali vedení 1:3. Jak se skóruje, ukázali hráči Veřovic z rohového kopu v 68. minutě, když centr od rohového praporku ještě hráči Baníku odvrátili, ale míč se dostal ke kopačkám Knybela, a ten v nadějné pozici nezaváhal a poslal přes chumel hráčů míč do sítě - 1:3. Snížit mohl Emil Béreš, ale na Syptáka si nepřišel. Baník pak prožíval těžké chvíle, které bohužel nekončily.  V 86. minutě přidal po chybě obrany v samostatném uniku čtvrtý gól Veřovic střelec Hanko, který tímto golem zaznamenal hattrick - 1:4. Veřovičtí v té době excelovali, Baník neměl jak utkání zdramatizovat. Konečnou podobu výsledku dal v 89. minutě Ondřej Matúš, jenž využil opět zaváhání albrechtické obrany a přesnou střelou dostal míč do sítě - 1:5.

Baníkovci si tak na domácím hřišti s týmem Veřovic připisují nečekaně vysokou a hořkou porážku 1:5. O reparát se svěřenci Tomáše Vychopně pokusí na hřišti týmu FC Biocel Vratimov. Hraje se v sobotu 10. května.

Branky: 55. Novák Libor - 6., 11. a 86. Hanko Michal, 68. Knybel Radomír, 89. Matúš Ondřej, ŽK: 57. Černoch Martin, Rozhodčí: Slaný Jan - Papuga David, Sopoliga Lukáš, Počet diváků: cca 120

FK Baník Albrechtice: Jaček - Novák, Věčorek A. (46. Béreš), Rohel - Korzeniowski - Smiga (59. Kociolek Jakub), Pařík M., Dorozlo, Žyla D. - Věčorek T. (85. Čoček), Kroužek. Trenér: Vychopeň Tomáš

AFC Veřovice: Sypták - Valošek (80. Matúš M.), Černoch, Adamec, Knybel - Satek, Mička, Košelík, Matúš O. (89. Kocián) - Hanko (86. Pítr), Beneš (79. Bartoň). Trenér: Štěpán Ladislav