Zasloužená a důležitá výhra, Petřvald n. M. - Baník Albrechtice 0:2

Albrechtičtí fotbalisté vstoupili do jarní části mistrovských bojů I. A třídy skupiny B skvělým způsobem, když poctivým kolektivním bojovným výkonem zvítězili na půdě silného protivníka TJ Petřvald na Moravě výsledkem 0:2 a na úvod jara si připisuji velmi důležitou výhru. V prvním poločase se Baníkovci prosadili jednou, když ve 43. minutě proměnil po faulu na Jana Kociolka pokutový kop Tomáš Wojtyna. Druhou branku Baníkovci přidali až po změně stran, když se v 90. minutě prosadil Jan Kociolek a zajistili tak Baníku velmi důležité a cenné tři body na začátků jarní části.

TJ Petřvald na Moravě - FK Baník Albrechtice 0:2 (0:1)

Trenér Vychopeň nemohl počítat do úvodního utkání jarní části se zraněným Ondřejem Čočkem a Danielem Žylou. K dispozici trenérovi Baníku nemohl být ani Dominik Šlampiak, který si odpykává trest z posledního podzimního utkání, kdy obdržel červenou kartu a pro úvodní utkání jara nebyl trenérovi Baníku k ruce ani Jiří Kroužek, kterého nepustili do utkání pracovní povinnosti. Proto kouč Baníku udělal v základní sestavě několik změn. Na kraj pravé obrany musel nastoupit Marek Korzeniowski, místo stabilně hrajícího Jiřího Kroužka nastoupil na stoperovi David Dorozlo a v právě záloze dostal příležitost mladý dorostenec Patrik Parchanský nutno podotknout, že si vedl tento mladý záložník, který měl v nohách sobotní zápas dorostenců velmi dobře a plus Jakub Kociolek se posunul do středu zálohy, kde hrál vedle Miloše Širokého.

První příležitost utkání si vypracovali Baníkovci, kdy ve 12. minutě po přihrávce Korzeniowského centroval do šestnáctky Parchanský kde se dostal k hlavičce Izaiáš, ale zamířil nepřesně. Domácí měli první možnost hned za minutu. Dlouhý míč Ručky za obranu si zpracoval na levé straně hřiště Augustýnek a vyslal dobrou střelu, kterou však brankář Hekera zneškodnil. Ve 25. minutě přišla další možnost na vstřelení úvodní branky a to na straně Baníku Široký přihrál Parchanskému, který poslal míč na Goje, který si obhodil obránce a následně vystřelil. Gólman Klečka však jeho pokus vyrazil na rohový kop. Po nepříliš zajímavých dalších minutách došlo k úvodnímu gólu utkání. Aleš Věčorek poslal od vlastní branky z pětky dlouhý míč, který na polovině hřiště prodloužil hlavou Jakub Kociolek na Goje a ten přesným míče vyslal do uniku Jana Kociolka, který byl faulován brankářem domácích Klečkou, a hlavní rozhodčí správně odpískla pokutový kop, který s přehledem a tvrdou ranou proměnil Tomáš Wojtyna - 0:1. Baníkovci tak šli do kabin s jednogólovým náskokem.

Ve druhé půli Baníkovci poctivým výkonem kontrolovali náskok a domácí se snažili o vyrovnání a tak se otevírali okénka v obraně domácích. První možnost ale měli domácí, když po přihrávce Jiřího Huvara střílel těsně vedle z póza šestnáctky Augustýnek. V 66. minutě mohli vedení navýšit Baníkovci. Po nákopu Aleše Věčorka se dostal k míči Izaiáš a přihrál na Jana Kociolka, který prostřelil brankáře, ale k míči se dostal domácí obránce, který při odkopu nastřelil svého brankáře a míč skončil jen těsně vedle domácí branky. Za dvě minuty měli dobrou možnost domácí hráči. Malúš rozehrál přímý volný kop na Jiřího Huvara, který se obtočil kolem albrechtického obránce a vyslal střelu, se kterou si poradil brankář Hekera a i dorážku dokázal hostující brankář zneškodnit. Čas utíkal a domácí se snažili o vyrovnání, a tak na domácích šla vidět nervozita, z čehož mohl těžit Baník v 81. minutě, kdy domácí Augustýnek ztratil míč a Aleš Věčorek vybídl do uniku Goje, který svoou šanci neproměnil. Jeho pokus skončil těsně vedle vzdálenější tyčky domácí branky. V 87. minutě se na levé straně zmocnil míče Noštinský a přesnou přihrávku našel Jiřího Huvara, který z pravé strany hřiště vyslal centr před branku Baníku na úplně volného Martina Hýla, kterého v obrovské příležitosti vychytal brankář Baníku Hekera a hlavičku domácího hráče skvělým způsobem vyrazil na rohový kop. A hned mohli udeřit Baníkovci, útočník Goj vybojoval u autové čáry míč pro Izaiáše, který přihrál na Jana Kociolka a ten si obhodil obránce a prošel i přes vyběhnutého brankáře Klečku a následně vybídl ke skórování před prázdnou brankou Izaiáše, ale ten obrovskou příležitost neproměnil. Baníkovci to ale naštěstí nemusel mrzet, jelikož v nastaveném čase vybojoval Korzeniowski míč, přihrál Širokému a ten poslal přesný míč do běhu Gojovi, který přesným centrem z pravé strany našel před brankou Jana Kociolka a ten prostřelil brankáře domácích a zajistili Baníku velmi důležité a cenné tři body na začátku jarní části - 0:2. Baníkovci si tak na úvod jarní části připisují velmi důležitou a cennou výhru 0:2 z hřiště silného Petřvaldu na Moravě.

Branky: 43. Wojtyna Tomáš z pok. kopu, 90. Kociolek Jan, ŽK: 40. Augustýnek Daniel, 43. Klečka Jan, 86. Hýl Marek - 45. Wojtyna Tomáš, 78. Kociolek Jan, Rozhodčí: Poledník Radek - Podracký Pavel, Žurovec David, Počet diváků: cca 70

TJ Petřvald na Moravě: Klečka - Kotek, Hýl Martin, Jaroš M., Musil (86. Huvar F.) - Huvar R., Prudký, Augustýnek (85. Noštinský), Ručka (74. Hýl Marek) - Huvar J., Malúš. Trenér: Podveský Pavel

FK Baník Albrechtice: Hekera - Korzeniowski, Věčorek A., Dorozlo, Wojtyna - Parchanský, Široký, Kociolek Jakub, Izaiáš - Goj, Kociolek Jan. Trenér: Vychopeň Tomáš

Ohlasy trenérů

Domácí trenér Pavel Podveský: „Podle mého to bylo vyrovnané utkání obou straně. Ani jeden ze soupeřů nedával moc prostoru tomu druhému, zvlášť uprostřed hřiště. Takže ta hra byla rozdrbaná do řady soubojů a řady standartek, hlavně těch autu po stranách. My jsme vlastně tuším v té 15. minutě měli první nějakou takou šanci, kdy Augustýnek ze strany trefil brankáře. Potom hostující útočník se dostal kolem našeho stopera, ale náš brankář slušně proti němu vystoupil. No a potom jsme se na konci nebo v té druhé půlce prvního poločasu dostali párkrát po stranách k centrům, ale buď ty centry byli nepřesné, nebo zakončení bylo nepřesné, takže to lítalo kolem tyček a břeven. Potom rozhodlo víceméně celé utkání minuta před koncem prvního poločasu, kdy naši střední hráči se nedomluvili do souboje, balon propadl a náš gólman Klečka to už musel řešit faulem v pokutovém území, takže následovala penalta 0:1. V druhém poločase jsme se snažili o nějaký tlak. Měli jsme tam hned ze startu nějaké nadějné akce, ale stejně jako celý druhý poločas nám chyběla finální přihrávka, takže když jsme se dostali před branku tak bohužel to vždycky končilo na dobře postavených hráčích Albrechtic. Ke konci už to bylo víceméně takové vabank, když jsme vysunuli hru na tři útočníky a pak už bylo otázkou času, jestli nám tam náhodu něco spadne, jestli se dokážeme z nějaké standartky prosadit. Nebo jestli hosté z těch brejku něco udělají. Poprvé netrefili hosté branku v té poslední minutě, ale potom v nastavení už to hosté potrestali a tímto ten zápas skončil.“

Hostující trenér Tomáš Vychopeň: „Utkání si myslím, že bylo vyrovnané, ale o půl gólu jsme byli lepší. Nakonec jsme zvítězili o dva góly. Soupeř byl velice kvalitní. Prostě myslím si, že nás prozkoušel. Měl jsem veliké obavy z jejich neskutečně výškové převahy, byli jsme téměř na všech postech výškově poloviční, kromě pár výjimek, ale standardní situace, na které dost sázeli, neproměnili a myslím si, že mi jsme konstruktivním výkonem, velice zodpovědným to dotáhli k vítězenému konci.“