Zasloužený bod z derby, Stonava - Baník Albrechtice 3:3

Svěřenci Tomáše Vychopně uhráli na půdě sousední Stonavy v derby zaslouženou remízu jako na podzim doma, a to 3:3. Sice po prvním poločase vyhrávali 3:2 díky jedné brance Honzy Kociolka a dvou brankách Kuby Kociolka, ale ve druhém poločase dokázal srovnat domácí Feber. Do konce zápasu se už však skóre nezměnilo a oba týmy si body jako v podzimní části rozdělily.

SK Stonava - FK Baník Albrechtice 3:3 (2:3)

Albrechtičtí fotbalisté opět remizovali. Za pěkného počasí se rozešli stejně jako na podzim smírně se sousední Stonavou a opět tak uhájili před Stonavou neporazitelnost. Trenér Baníku Tomáš Vychopeň nemohl do utkání počítat s Jiřím Kroužkem (stop za červenou kartu), Jaroslavem Gojem (zranění) a Ondřejem Čočkem (zranění). Za Baníkovce tak nastoupil od začátku na hřišti opět talentovaný dorostenec Patrik Parchanský, který opět předvedl dobrý výkon.

Utkání začalo na nepříliš rovném terénu opatrně. Přesto v 9. minutě přišla první šance, kdy se dostal k odraženému míči po rohu Juroszek a našel na zadní tyčce volného Sochoru, ale ten osamocený hlavičkoval na bránu Baníku. Poté se už měnilo skóre, když v 16. minutě po kombinaci po ose Kisel - Juroszek - Macko skončil míč v síti hostujícího gólmana z kopačky Martina Macka - 1:0. Hned za minutu bylo ale srovnáno. Domácí brankář Tvardík nezkrotil centrovaný míč Dorozla a Jakub Kociolek již neměl problém zasunout míč do prázdné branky - 1:1. Po tomto gólu byli stonavští hráči jako opaření. Ve 27. minutě mohlo přijít vedení na straně Baníku, kdy centroval Wojtyna na mladého Parchanského, který perfektně sklepl na Jana Kociolka, ale ten v obrovské šanci minul branku domácích. Další možnost měl Baníkovský útočník Jan Kociolek ve 31. minutě kdy po perfektním centru Korzeniowského ale opět nemířil přesně ve velmi dobré příležitosti. Albrechtických bylo plné hřiště po těchto dvou šancích a ve 39. minutě přišla vedoucí branka. Kdy po kombinaci Širokého - Daniela Žyly - Parchanského se dostal po přesné přihrávce k míči Jan Kociolek, který zasekl míč před obráncem a nechytatelnou střelou posla míč do šibenice domácí branky - 1:2. Hned za minutu vstřelili Baníkovci třetí gól v utkání. Na polovině hřiště obral o míč Sochoru navrátilec od sestavy Baníku Daniel Žyla a podnikl rychlý protiútok, kdy před šestnáctkou našel volného Jakuba Kociolka a ten krásným způsobem přehodil brankáře domácích - 1:3. Krásný fotbalový moment ala Poborský! Po tomto třetím gólu Baníku přišla nečekaně branka i na druhé straně, kdy se po rohu ve 42. minutě ve skrumáži dobře zorientoval domácí Ivo Kisel a poslal svojí střelou míč do sítě - 2:3. Tímto gólovým momentem skončila první půle, která přinesla celkem pět branek.

Do druhé půle vstoupila Stonava s jasným cílem, a to co nejrychleji vyrovnat. To se ji málem povedlo hned ze startu kdy po centru Juroszka střílel Macko, ale trefil v dobré pozici obránce Baníku Dorozla. V 58. minutě mohl vedení Baníku navýšit Tomáš Izaiáš, kterého poslal do uniku z levé strany Jakub Kociolek ale záložník Baníku tuto velkou možnost nevyužil a branku netrefil. No a tak udeřilo na druhé straně, kdy po přesné přihrávce dostal střelou z prvního dotyku míč do sítě domácí Tomáš Feber - 3:3. Po vyrovnávací brance se hrál velmi náročný fotbal. Obě mužstva předváděla dobrou hru tzv. nahoru - dolů. Šance se střídaly na obou stranách a jak Stonava, tak Albrechtice chtěly vyhrát. Více šanci měli ale Baníkovci. Určitě stoji za zmínku největší dvě šance Baníku. Ta první přišla v 64. minutě kdy po centru Jakuba Kociolka netrefil v obrovské příležitosti branku domácích Daniel Žyla. Největší šance Baníku ve druhém poločase ale měl Jan Kociolek. Daniel Žyla prošel přes tři hráče a přihrál právě na útočníka Baníku, který objevil sám před brankářem, ale míč přes ležícího brankáře do sítě nedostal, jelikož branku přestřeli. V samotném závěru duelu diváci šanci ani vstřelenou branku neviděli.

Branky: 16. Macko Martin, 42. Kisel Ivo, 58. Feber Tomáš - 17. a 40. Kociolek Jakub, 39. Kociolek Jan, ŽK: 52. Široký Miloš, 72. Kociolek Jan, 89. Šlampiak Dominik, Rozhodčí: Škuta Pavel ml. - Přeček Dušan, Fanc Josef, Počet diváků: cca 250

SK Stonava: Tvardík - Kluz, Škuláň, Sochora, Hančin - Szwed (65. Třaskalík, 74. Skřižovský P.), Feber, Kisel, Macko (89. Zachata T.) - Frait (72. Hromada), Juroszek. Trenér: Čermák Josef

FK Baník Albrechtice: Hekera - Korzeniowski, Věčorek A., Dorozlo, Wojtyna - Parchanský (60. Smiga), Široký, Kociolek Jakub, Izaiáš (75. Šlampiak) - Žyla D., Kociolek Jan (79. Čoček). Trenér: Vychopeň Tomáš