Ze statistik vyplývá, že…

První ze tří částí statistických přehledů je tady. Nejprve se zaměříme na tým jako celek. Jaký byl podzim v ofenzivě, defenzivě nebo jak byla domácí a venkovní bilance?

Albrechtičtí fotbalisté mají za sebou podzimní část. Tým trenéra Tomáše Vychopně  přezimuje na dvanácte příčce tabulky s patnácti body za čtyři výhry, tři remízy a šest porážek. To vše při skóre 31:28.

Všichni včetně fanoušků si však uvědomují, že mohlo být daleko lépe. Vždyť ze sedmi domácích duelů vybojoval tým pouhé dvě výhry v úvodním domácím utkání s Raškovicemi a v závěrečném domácím utkání s Dobraticemi. Na vedoucí Frenštát pod Radhoštěm ztrácí Albrechtičtí dvanáct bodů, ale na třetí příčku pouze pět. Pojďme se podívat na podrobnější statistiky…

OFENZIVA? TŘETÍ NEJLEPŠÍ

Útočná síla byla velmi solidní. V konečném součtu nakonec třetí nejlepší. Albrechtičtí nastříleli jednatřicet gólů. Víc jich vstřelily pouze dva týmy - Vratimov a Stonava. Nejlepším střelcem Albrechtic byl s osmi góly Jan Kociolek. Sedm gólů vstřelil Tomáš Izaiáš a čtyři góly vstřelil Jaroslav Goj. Gólovým statistikám se budeme více věnovat na konci tohoto týdne.

DEFENZIVA: PRŮMĚRNÁ

Albrechtičtí obdrželi v třinácti podzimních zápasech osmadvacet gólů. Jen čtyři soupeři inkasovali víckrát. Navíc jen v jednom zápase se podařilo neinkasovat. Bylo to v domácím úvodním utkání s Raškovicemi. Velmi blízko čistému kontu byl brankář Hekera v zápasech v Čeladné, na půdě Dolní Lutyně a doma s Dobraticemi, kde se hosté ale přeci jen dočkali za stavu 3:0 aspoň čestného úspěchu.

NEJVYŠŠÍ VÝHRA: DOMA S RAŠKOVICEMI (6:0)

To byl koncert! V prvním poločase to na gólový koncert nevypadalo, ale ve druhém poločase to bylo zcela jinak. Celý tým po jednobrankovém vedení po prvním poločase ve druhém šlapal dál a nebohému soupeři nadělil dohromady i s brankou z první půle celkem šest branek. Zajímavostí tohoto zápasu je určitě skutečnost, že o dva góly se podílel Jaroslav Goj a o zbytek tedy čtyř branek se podělili jiní hráči.

NEJVYŠŠÍ PORÁŽKA: DOMA S VRATIMOVEM (2:6)

Nešťastně vysoká porážka přišla na domácí půdě s Vratimovem v čele s exligovým Martinem Lukešem. O osudu utkání rozhodl především první poločas, ve kterém Baník sice vedl hned v první minutě po brance Karla Hromady, ale Vratimov první poločas ke smůle Baníku vyhrál 3:1 a ve druhém poločase navýšil své skóre a v Albrechticích zvítězil 6:2.

DOMÁCÍ TVRZ PADLA TŘIKRÁT

Baníkovci celkem ze sedmi domácích utkání třikrát nedokázali bodovat. Ve čtvrtém kole doma s Petřvaldem na Moravě těsně 1:2, v osmém kole s Vratimovem 2:6 a s Frenštátem pod Radhoštěm těsně 1:2. V tabulce domácích utkání to znamená celkově desáté místo.

VENKOVNÍ BILANCE LEPŠÍ JAK DOMÁCÍ

Na hřištích soupeřů to bylo o poznání lepší, byť hned dva venkovní utkání Baníkovci prohráli v Bystřici hodně smolně 4:3 a v Brušperku 2:0. Poté však přišla výhra v Sedlišti 3:2 a v dalším venkovním zápase jasná výhra 5:1 v Čeladné. Pak přišla hodně nešťastná a nezasloužená prohra ve Veřovicích 3:1 a v posledním venkovním utkání na půdě Dolní Lutyně se zrodila remíza 1:1. V tabulce venkovních utkání je Baník na celkovém sedmém místě.